OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ ROKU

15 października 2017 r.

1.      W tym tygodniu Kościół wspomina:

·      Poniedziałek                         św. Jadwigi Śląskiej zakonnicy.

·      Wtorek                                   św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.

·      Środa                                     św. Łukasza Ewangelisty, święto.

·      Czwartek                               bł. Jerzego Popiełuszki kapłana, patrona „Solidarności”.

·      Piątek                                    św. Jana Kantego kapłana.

·      Sobota                                   bł. Jakuba Strzemię biskupa.

2.      Jutro obchodzimy 39. rocznicę wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II. Dlatego dzisiaj podczas Mszy św. w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00 zapraszamy na Koncert Papieski organizowany przez naszą Parafię, Stowarzyszenie Odnowy Wsi „Grodnica” i Stowarzyszenie Per Musicam. Wystąpi zespół „Alepak” i zaproszeni goście.

3.      Dnia 16 października br. przypada ósma rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego.

4.      19 października 1984 roku, 33 lat temu, zamordowano w sposób bestialski kapelana robotników i „Solidarności” ks. Jerzego Popiełuszkę, dzisiaj już błogosławionego.

5.      W dniu dzisiejszym są badane praktyki niedzielne w parafii tzw. Dominicantes (uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św.).

6.      Zbiórki ministrantów w sobotę: w Rurzycy o godz. 13:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 14:30. Zachęcamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami do zgłaszania się na kandydatów na ministrantów.

7.      Trwa miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zachęcamy naszych Parafian do uczestnictwa w tym jakże pięknym nabożeństwie, a zwłaszcza dzieci szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum. W niedzielę w Kliniskach Wielkich po Mszy św. o godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00. Natomiast we wtorek i czwartek w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00, a w Rurzycy w środę o godz. 9:00 i w piątek o godz. 18:00.

8.      Zostały wyłożone kartki „Wypominki za zmarłych”. Pamiętajmy o naszych zmarłych, polećmy ich dusze wspólnym modlitwom w naszych kościołach w miesiącu listopadzie.

9.      Czytajmy prasę katolicką. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

10.  O posprzątanie kościoła prosimy rodziny Ulatowskich, Leszczyńskich i Stępień (ul. Jagiellonki).

11.  Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Z A P R O S Z E N I E

Z radością informujemy, że 18 października (środa) przybędzie do naszej Parafii ks. Jeremy Kabuga z Kenii, który na spotkaniach w naszej szkole przybliży nam tematykę misji.

Najpierw do południa weźmie udział w spotkaniach na lekcjach religii. Następnie zaprosimy naszego gościa na obiad na plebanię. W programie przewidzieliśmy też ciekawą wizytę w firmie Asprod gdzie zacny przybysz z Afryki przyjrzy się procesowi wypieku chleba i ciast.

Po południu zaś na Wieczornicy o godz. 17:00 uczniowie naszych szkół zaprezentują program artystyczny poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II. Parafia i społeczność uczniowska zaprasza wszystkich na spotkanie z ks. Jeremiaszem i ten występ artystyczny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i mieszkańców Rurzycy, Klinisk Wielkich i okolicznych miejscowości na to wspaniałe wydarzenie do naszej szkoły w środę na godz. 17:00 (hol gimnazjum przy sali nr 11).

Biuro parafialne czynne jest w tygodniu po każdej Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

KLINISKA WIELKIE

8:00 i 13:00