OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

10 grudnia 2017 r.

1.      Obchodzimy dzisiaj w Polsce „Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Po Mszy św. możemy złożyć nasze datki do puszki na potrzeby naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie.

2.      Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Adwentowe, które dla nas poprowadzi ks. Dariusz Sambora OFM. Programy rekolekcji są wywieszone w gablotkach przy naszych kościołach i na stronie internetowej naszej Parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to przygotowanie siebie na Narodziny Jezusa. Oby On narodził się także w naszych sercach i w naszym życiu. Zaprośmy także innych członków rodziny, znajomych i sąsiadów byśmy wszyscy przygotowali się na Narodziny Pana.

3.      Na Mszy św. o godz. 14:30 w Rurzycy przeżywamy nasz Odpust Parafialny Niepokalanego Poczęcia NMP (Mszy św. o godz. 11:30 nie będzie), a następnie zapraszamy na festyn parafialny w Domu Strażaka. Podczas Mszy św. o godz. 13:00 i 14:30 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone medaliki.

4.      We środę 13 grudnia w naszej Ojczyźnie obchodzimy Dzień Modlitw za Ofiary Stanu Wojennego, a Kościół wspomina św. Łucję - dziewicę i męczennicę. W czwartek Kościół wspomina św. Jana od Krzyża - kapłana i doktora Kościoła.

5.      Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty, odprawiane są w tym tygodniu o godz. 17:00 w Kliniskach Wielkich w czwartek, a w Rurzycy w piątek. Dzieci przygotowują lampiony i serduszka ze swoimi dobrymi uczynkami. Z tym przybywają do kościoła, aby brać udział we wspólnym oczekiwaniu na narodziny Pana.

6.      Caritas Polska rozprowadza świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Niech na każdym wigilijnym stole zapłonie światło dla Jezusa i potrzebujących.

7.      W kruchcie naszego kościoła jest skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty, ozdoby i stajenkę betlejemską.

8.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, min. tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

9.      O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy rodziny Żak i Jarmuł (ul. Piękna).

10.     Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

ADWENTOWE  REKOLEKCJE  PARAFIALNE

Ks. Dariusz Sambora OFM.

·      10 grudnia 2017 r. - NIEDZIELA

8:00   KLINISKA WIELKIE     - Msza św. z nauką rekolekcyjną.

10:00   RURZYCA                    - Msza św. z nauką rekolekcyjną.

13:00   KLINISKA WIELKIE     - Msza św. z nauką rekolekcyjną.

14:30   RURZYCA          - Msza św. odpustowa Niepokalanego Poczęcia NMP.

·      11 grudnia 2017 r. – PONIEDZIAŁEK

17:30   RURZYCA                    - Msza św. z nauką rekolekcyjną.

19:00   KLINISKA WIELKIE     - Msza św. z nauką rekolekcyjną.

·      12 grudnia 2017 r. – WTOREK

17:30   RURZYCA                    - Msza św. z nauką rekolekcyjną.

19:00   KLINISKA WIELKIE     - Msza św. z nauką rekolekcyjną.

·      13 grudnia 2017 r. – ŚRODA

17:00  RURZYCA                             - Spowiedź św.

17:30   RURZYCA                    - Msza św. z nauką rekolekcyjną.

18:30   KLINISKA WIELKIE     - Spowiedź św.

19:00   KLINISKA WIELKIE     - Msza św. z nauką rekolekcyjną.

Zakończenie Rekolekcji.

Biuro parafialne czynne jest w tygodniu po każdej Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

KLINISKA WIELKIE

8:00 i 13:00