OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018 r.

1.      W tym tygodniu Kościół wspomina:

·      Środa                                     św. Piotra Damianiego biskupa.

·      Czwartek                               święto Katedry św. Piotra Apostoła. Przypomina ono, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Modlimy się tego dnia, aby „pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona”.

·      Piątek                                    św. Polikarpa biskupa i męczennika.

2.      Z racji Wielkiego Postu, Gorzkie Żale odprawiane są w każdą niedzielę w Kliniskach po Mszy św. o godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00. Droga Krzyżowa poprzedzona Mszą św. jest odprawiana w każdy piątek w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach o godz. 18:00 (obowiązkowe uczestnictwo dzieci, a zwłaszcza tych, które przygotowują się do I Komunii św. i młodzieży gimnazjalnej, a szczególnie tej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania).

3.      Uzyskuje się odpust zupełny za odprawianie Drogi Krzyżowej jak również za uczestnictwo w Gorzkich Żalach pod zwykłymi warunkami.

4.      Zbiórki ministrantów w piątek w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00.

5.      Za posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej niedzielnej liturgii dziękujemy rodzinom Trelińskich i Halwas (ul. Szczecińska).

6.      Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do skarbony przy wyjściu z kościoła.

7.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz miesięcznik poświęcony posłudze Papieża Franciszka „L’osservatore Romano”.

8.      Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

9.      Za modlitwy, ofiary i wszelką Waszą życzliwość składam serdeczne „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby Wam błogosławił na drogach życia.

Biuro parafialne czynne jest w tygodniu po każdej Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

KLINISKA WIELKIE

8:00 i 13:00