Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

15 kwietnia 2018 r.

 

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy już X Tydzień Biblijny. Przypomina nam on, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona, bowiem Objawienie Boże dotyczące naszego Zbawienia, całą Historię Zbawienia człowieka. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

 

  1. W poniedziałek papież senior Benedykt XVI obchodzi 91. rocznicę swoich urodzin, pamiętamy w tym dniu w modlitwie o osobie papieża.

 

  1. Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00.

 

  1. Zbiórka wszystkich ministrantów z Rurzycy i Klinisk Wielkich jest w sobotę w Kliniskach Wielkich o godz. 12:30.

 

  1. W niedzielę 29 kwietnia na Mszy św. o godz. 13:00 rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Prosimy tych wszystkich, którzy myślą o małżeństwie, aby zgłaszali się na ten kurs przedmałżeński.

 

  1. Za posprzątanie kościoła i przygotowanie do niedzielnej liturgii dziękujemy rodzinom Długowolskich, Machut i Kaczmarek.

 

  1. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

  1. Za wszelkie dobro, modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby Wam na drogach doczesnego życia błogosławił.

 

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
Kliniska Wielkie
9:00
18:00
-
18:00
-
-
08:00
13:00
Rurzyca
-
-
18:00
-
18:00
12:00
10:00
11:30