OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

17 MARCA 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy misjonarzy, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

1. We wtorek Kościół obchodzi uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za mężczyzn.

1. Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 7 kwietnia w V Niedzielę Wielkiego Postu i potrwają do środy 10 kwietnia. W poniedziałek 8 kwietnia dzieci i młodzież naszej Szkoły będą odbywać swoje szkolne rekolekcje.

1. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na stronie internetowej (edk.org.pl).

1. Z racji Wielkiego Postu, Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielę w Kliniskach po Mszy św. godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00. Droga Krzyżowa poprzedzona Mszą św. będzie odprawiana w każdy piątek w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach o godz. 18:00 (obowiązkowe uczestnictwo dzieci, a zwłaszcza tych, które przygotowują się do I Komunii św. i młodzieży, a szczególnie tej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania).

1. Uzyskuje się odpust zupełny za odprawianie Drogi Krzyżowej jak również za uczestnictwo w Gorzkich Żalach pod zwykłymi warunkami.

1. Wielki Post to dobry czas na naszą przemianę, stąd też Parafialny Zespół Caritas daje nam możliwość uczynienia czegoś dobrego dla biednych i potrzebujących. Możemy naszą jałmużnę złożyć do skarbonek Caritas, nabyć świece wielkanocne i baranki na stoły świąteczne.

1. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do skarbony przy wyjściu z kościoła.

1. Zbiórki ministrantów w sobotę w Rurzycy o godz. 11:00, a w Kliniskach Wielkich o godz. 12:30.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, nowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

Za modlitwy, ofiary i wszelką Waszą życzliwość składam serdeczne „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby Wam błogosławił na drogach życia.

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
Kliniska Wielkie