OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ ROKU

15 września 2019 r.

1. W tym tygodniu Kościół obchodzi:
    • Poniedziałek      św. Korneliusza Papieża i Cypriana biskupa męczenników.
    • Środa                   św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży, święto.
    • Czwartek            św. Januarego biskupa i męczennika.
    • Piątek                  św. Andrzeja Kim Taegon kapłana, Pawła Hong Hasang i Towarzyszy męczenników koreańskich.
  • Sobota                       św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, święto.
  1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być darem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny. Media, jeśli chcą mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym, strażnikiem prawdy i chrześcijańskiej miłości.
  1. Dzisiaj w Rurzycy na Mszy św. o godz. 11:30, a w Kliniskach Wielkich na Mszy św. o godz. 13:00 zostaną poświęcone nowe tornistry, zeszyty, podręczniki i przybory szkolne uczniów, ze szczególnym wyróżnieniem naszych najmłodszych z klas 0, I, II i III.
  1. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.
  1. 17 września obchodzimy 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. W tym dniu jest obchodzony także Światowy Dzień Sybiraka. Pamiętamy, więc o ofiarach reżimu stalinowskiego i okupacji sowieckiej.
  1. W niedzielę 29 września po Mszy św. w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00 swoje spotkanie będą miały dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz ze swoimi rodzicami. Obecność obowiązkowa.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

8. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
Kliniska