OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

5 maja 2019 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Przypomina nam on, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona, bowiem Objawienie Boże dotyczące naszego Zbawienia, całą Historię Zbawienia człowieka. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

1. W poniedziałek Kościół obchodzi święto św. Filipa i Jakuba Apostołów, a w środę Kościół w Polsce będzie obchodził uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Zawsze znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

1. W przyszłą niedzielę 12 maja dzieci naszej parafii po raz pierwszy przyjmą Najświętsze Ciało i Krew Pana Jezusa do swoich serc. Uroczystość I Komunii świętej rozpocznie się w Rurzycy o godz. 11:00, a w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00. Pierwsza spowiedź św. dzieci w piątek w Rurzycy o godz. 19:00, a w Kliniskach Wielkich o godz. 19:30. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. rodziców, chrzestnych oraz najbliższych.

1. Nasza młodzież przystępuje do egzaminów maturalnych. Polecamy ich wysiłek Panu Bogu i prosimy Ducha Świętego, aby w tym czasie ważnym dla nich był ich natchnieniem.

1. Zbiórka ministrantów w Rurzycy w piątek o godz. 18:00, a w Kliniskach Wielkich w sobotę o godz. 9:00.

1. W niedzielę 19 maja na Mszy św. o godz. 13:00 rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Prosimy tych wszystkich, którzy myślą o małżeństwie, aby zgłaszali się na ten kurs przedmałżeński.

1. Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiane są w tygodniu zawsze po Mszy św. Natomiast w niedzielę w Kliniskach Wielkich po Mszy św. o godz. 8:00 a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w „Majowym” w kościele czy to przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

1. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nowy majowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

1. Za wszelkie dobro, modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby Wam na drogach doczesnego życia błogosławił.

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
Kliniska