Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ ROKU

16 września 2018 r.

 

 1. W tym tygodniu Kościół obchodzi:
  • Wtorek              św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży, święto.
  • Środa                 św. Januarego biskupa i męczennika.
  • Czwartek           św. Andrzeja Kim Taegon kapłana, Pawła Hong Hasang

i Towarzyszy męczenników koreańskich.

 • Piątek                         św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, święto.
 • Niedziela                    św. o. Pio z Pietrelciny kapłana.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być darem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny. Media, jeśli chcą mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym, strażnikiem prawdy i chrześcijańskiej miłości.

 

 1. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.

 

 1. Jutro 17 września obchodzimy 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. W tym dniu jest obchodzony także Światowy Dzień Sybiraka. Pamiętamy, więc o ofiarach reżimu stalinowskiego i okupacji sowieckiej.

 

 1. Również dzisiaj w Rurzycy na Mszy św. o godz. 11:30, a w Kliniskach Wielkich na Mszy św. o godz. 13:00 zostaną poświęcone nowe tornistry, zeszyty, podręczniki i przybory szkolne uczniów, ze szczególnym wyróżnieniem naszych najmłodszych z klas 0, I, II i III. Po Mszy św. w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00 swoje spotkanie będą miały dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz ze swoimi rodzicami. Obecność obowiązkowa.

 

 1. W przyszłą niedzielę 23 września w Kliniskach Wielkich na Mszy św. o godz. 13:00 swoje spotkanie będą mieli uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania, obecność obowiązkowa. Gdyby były osoby, które z różnych powodów jeszcze nie przyjęły tego sakramentu, mogą się zgłosić, aby przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
Kliniska Wielkie
-
18:00
-
18:00
-
12:00
08:00
13:00
Rurzyca
-
-
18:00
-
18:00
-
10:00
11:30