OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ ROKU

15 lipca 2018 r.

1. W najbliższych dniach Kościół wspomina:
    • Poniedziałek               Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
    • Środa                         św. Szymona z Lipnicy kapłana.
    • Piątek                         bł. Czesława kapłana.

1. Dla przypomnienia historii naszej Ojczyzny, dzisiaj przypada 608 rocznica zwycięskiej bitwy pod Grunwaldem.

1. Zachęcamy do udziału w XXXIV Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych dla naszej Archidiecezji. Jest to najdłuższa pielgrzymka piesza w Polsce, która wyrusza 25 lipca z Pustkowa nad morzem, a następnie 29 lipca ze Szczecina z Sanktuarium MB Fatimskiej na Osiedlu Słoneczne by 13 sierpnia zameldować się Czarnej Madonnie na Jasnej Górze w Częstochowie.

Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie. Informacje o pielgrzymce znajdują się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl i na portalu społecznościowym facebook.com/szczecinskapielgrzymka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.

1. W sobotę 28 lipca o godz. 10:00 na boisku sportowym w Kliniskach Wielkich odbędzie się już VII z kolei Turniej Piłki Nożnej o Puchar Proboszcza Parafii w Rurzycy i Kliniskach Wielkich. Wszystkich, którzy chcieliby zagrać z nami prosimy o zgłaszanie się. Natomiast wszystkich Parafian zapraszamy do kibicowania i wspólnej zabawy.

1. Módlmy się w obecnym czasie o urodzaje, aby nasza ziemia wydała obfite plony.

1. Życzymy wszystkim, a szczególnie dzieciom i młodzieży udanych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.

1. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy rodziny Balsam i Andraszewicz (ul. Pogodna).

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze numery tygodników katolickich „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg błogosławi.

1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Jeśli jako kapłan z jakiegoś powodu sprawiłem Wam przykrość to najmocniej przepraszam.

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
Kliniska Wielkie