Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ ROKU

18 listopada 2018 r.

 

 1. W tym tygodniu Kościół wspomina:
  • Wtorek             św. Rafała Kalinowskiego kapłana.
  • Środa               Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
 • Czwartek                   św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej.
 • Sobota                      św. Andrzeja Dung-Lac kapłana i Towarzyszy męczenników z

Wietnamu

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Jezus Chrystus Król Wszechświata utożsamiał się z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia wobec nich.

 

 1. Dziś przypada także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Módlmy się za tych, którzy zginęli na drogach lub zostali poszkodowani, oraz za ich bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, którą obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego.

 

 1. W sobotę 24 listopada br. przypada 18. rocznica sakry biskupiej naszego Metropolity – Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. W związku z tym, prosimy wszystkich wiernych o modlitwy w intencji Dostojnego Jubilata.

 

 1. W niedzielę 25 listopada odwiedzi naszą Parafię Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński w ramach wizytacji kanonicznej. Ksiądz Arcybiskup odprawi Msze św. w Rurzycy o godz. 11:30 i w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00. Na spotkania z naszym Arcypasterzem, my, jako Parafianie przybądźmy, aby przyjąć licznie i godnie naszego Pasterza. Szczególnie obowiązkowo będą obecne dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania (złożą deklaracje).

 

 1. Serdecznie zapraszamy na modlitwę za zmarłych „Wypominki” po każdej Mszy św.

 

 1. Zbiórki ministrantów w sobotę w Rurzycy o godz. 10:00, a w Kliniskach Wielkich o godz. 11:00.

 

 1. O posprzątanie kościoła prosimy rodziny Jońca, Mańczuk i Dominiak (ul. Szczecińska).

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki: dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „L’osservatore Romano”.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za wszystkie modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
Kliniska Wielkie
17:00
17:00
-
17:00
-
12:00
08:00
13:00
Rurzyca
-
-
17:00
-
17:00
-
10:00
11:30