OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ ROKU

16 września 2018 r.

1. W tym tygodniu Kościół obchodzi:
    • Wtorek              św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży, święto.
    • Środa                 św. Januarego biskupa i męczennika.
    • Czwartek           św. Andrzeja Kim Taegon kapłana, Pawła Hong Hasang

i Towarzyszy męczenników koreańskich.

• Piątek                         św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, święto.
  • Niedziela                    św. o. Pio z Pietrelciny kapłana.

1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być darem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny. Media, jeśli chcą mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym, strażnikiem prawdy i chrześcijańskiej miłości.

1. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.

1. Jutro 17 września obchodzimy 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. W tym dniu jest obchodzony także Światowy Dzień Sybiraka. Pamiętamy, więc o ofiarach reżimu stalinowskiego i okupacji sowieckiej.

1. Również dzisiaj w Rurzycy na Mszy św. o godz. 11:30, a w Kliniskach Wielkich na Mszy św. o godz. 13:00 zostaną poświęcone nowe tornistry, zeszyty, podręczniki i przybory szkolne uczniów, ze szczególnym wyróżnieniem naszych najmłodszych z klas 0, I, II i III. Po Mszy św. w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00 swoje spotkanie będą miały dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz ze swoimi rodzicami. Obecność obowiązkowa.

1. W przyszłą niedzielę 23 września w Kliniskach Wielkich na Mszy św. o godz. 13:00 swoje spotkanie będą mieli uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania, obecność obowiązkowa. Gdyby były osoby, które z różnych powodów jeszcze nie przyjęły tego sakramentu, mogą się zgłosić, aby przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
Kliniska Wielkie