loading...

I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022 R.

1. W najbliższych dniach Kościół wspomina:

  • Środa                    św. Andrzeja Apostoła, święto.
  • Sobota                  św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

 

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, a także rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W związku z Adwentem zapraszam dzieci by przygotowały lampiony i serduszka ze swoimi dobrymi uczynkami i z tym przybywały do kościoła na Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roratnie, aby brać udział we wspólnym oczekiwaniu na narodziny Pana Jezusa. Szczególnie biorą udział w Roratach dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież przygotowująca się do Sakramentu bierzmowania. Roraty w tym tygodniu z racji pierwszego piątku miesiąca będą odprawiane w Kliniskach Wielkich we wtorek i w czwartek o godz. 18:00, a w Rurzycy w środę o godz. 18:00 i w piątek o godz. 16:30. W Rurzycy Roraty rozpoczynamy przy kapliczce Matki Bożej i stamtąd procesyjnie, ze śpiewem wchodzimy do świątyni.

 

3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W Rurzycy w piątek możliwość spowiedzi od godz. 16:00, a o godz. 16.30 Roraty. W Kliniskach Wielkich spowiedź od godz. 17:30. Następnie Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

Wizyta duszpasterska u chorych w piątek od godz. 9:00.

 

4. W niedzielę 11 grudnia o godz. 14:30 w kościele parafialnym w Rurzycy będziemy celebrować odpust Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. zapraszam na wspólne biesiadowanie, śpiewanie, radość do Domu Strażaka. Osoby, pragnące pomóc w przygotowaniach, proszone są o kontakt.

W tym dniu rozpoczniemy także czterodniowe rekolekcje adwentowe, które poprowadzi wiceoficjał Sądu Metropolitalnego ks. dr Paweł Kordula.

 

5. Caritas Polska rozprowadza świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Niech na każdym wigilijnym stole zapłonie światło dla Jezusa i potrzebujących. Są także wyłożone specjalne dla dzieci „Kalendarze adwentowe” oraz „Tytki. Torby miłosierdzia”.

 

6. W ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” została ustawiona choinka z bombkami. Chcący wziąć udział w zbiórce artykułów higienicznych dla dzieci, zdejmuje papierową bombkę i postępuje zgodnie z tym co na niej napisano.

Zebrane rzeczy zostawiamy pod choinką, bądź można przynieść je do zakrystii. „Torby miłosierdzia” przynosimy do zakrystii. Powyższe charytatywne zbiórki trwają do dnia 21 grudnia.

 

7. W kruchcie naszego kościoła jest skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty, ozdoby i wystrój stajenki betlejemskiej.

 

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

 

9. Tak jak w ubiegłych latach, w porozumieniu z Parafią w Załomiu, w naszej rodzinie parafialnej jest organizowany wyjazd dla dzieci i młodzieży na narty z Jezusem w Krynicy-Słotwiny. Wyjazd będzie miał miejsce podczas ferii zimowych w dniach od 11 do 17 lutego 2023 r. Dokładne informacje przy zapisie u księdza proboszcza.

 

10. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”.

 

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

12. Biuro parafialne czynne jest po wieczornej Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

13. Nasza parafia w ramach Konkursu „Drewno jest z lasu”, stała się beneficjentem dofinansowania ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. W ramach konkursu zostały wykonane z drewna dla kościoła w Kliniskach Wielkich:

  • prezbiterium - dziesięć nowych sedilii, tron i pulpit w miejscu przewodniczenia,
  • kościół - stały, dźwiękoszczelny konfesjonał z możliwością siedzenia dla spowiadającego się i sygnalizacją świetlną, dwa klęczniki pod ołtarz oraz brakujące podesty pod ławki wraz z ławką,
  • chór - dziesięć nowych ławek.

Już po za konkursem podobny konfesjonał został zamówiony dla kościoła parafialnego w Rurzycy.

 

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...