loading...

II NIEDZIELA ADWENTU 04.12.2022 R.

1. Obchodzimy dzisiaj w Polsce „Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Po Mszy św. możliwość złożenia datków do puszki na potrzeby naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie.

 

2. W poniedziałek 5 grudnia na godz. 19.00 na plebanię, zapraszam mężczyzn chcących zostać rycerzami Jana Pawła II, będzie to już nasze kolejne spotkanie.

 

3. We wtorek, 6 grudnia po Mszy św. o godz. 18:00 w Kliniskach Wielkich odbędzie się spotkanie organizacyjne i katecheza dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystępują do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Na to spotkanie zapraszam rodziców dzieci zarówno zamieszkujących w Kliniskach jak i w Rurzycy.

 

4. W Czwartek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to święto patronalne naszej parafii. Stąd Msze św. w Rurzycy o godz. 16:30 i w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00.

 

5. W niedzielę, 11 grudnia na Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się Obrzęd święceń lektorów ministranta z Rurzycy. Przy tej okazji, na tę Mszę św. zapraszam również wszystkich chętnych chłopców, którzy w przyszłości chcą służyć Panu Bogu przy ołtarzu.

 

6. W przyszłą Niedzielę o godz. 14:30 w kościele parafialnym w Rurzycy będziemy przeżywali Odpust Niepokalanego Poczęcia NMP, stąd serdecznie zapraszam na nasze rodzinne święto, a następnie na wspólne odpustowe spotkanie, poczęstunek w Domu Strażaka w Rurzycy, aby tam wspólnie w radości przeżywać tę naszą uroczystość. Na Mszy św. odpustowej zostaną poświęcone i wręczone Cudowne medaliki dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Medaliki są ofiarowane dzieciom przez Parafian, tak aby każde z nich mogło je nosić i być chronione przez Matkę Bożą.

 

7. Trzecią Niedziela Adwentu, tj. za tydzień, rozpoczynamy w naszej rodzinie parafialnej czterodniowe rekolekcje adwentowe, które poprowadzi wiceoficjał Sądu Metropolitalnego ks. dr Paweł Kordula. Nauki rekolekcyjne na Mszach św. niedzielnych o godz. 8:00, 10:00, 13:00 i o godz. 14:30 i od poniedziałku do środy włącznie, w Rurzycy o godz. 17:30 i w Kliniskach Wielkich o godz. 19:00. Dokładny plan zostanie także podany za tydzień.

 

8. W tym tygodniu ze względu na organizowany festyn na rzecz Andżeliki, który odbędzie się w piątek 9 grudnia w Szkole Podstawowej w Kliniskach Wielkich od godz. 16:30, Roraty odprawiane będą w Kliniskach Wielkich we wtorek i w czwartek o godz. 18:00, a w Rurzycy tylko w środę o godz. 18:00. Dzieci, ale także i młodzież zachęcam aby przygotować lampiony i serduszka ze swoimi dobrymi uczynkami, następnie z tym przybywamy do kościoła, aby brać udział we wspólnym oczekiwaniu na narodziny Pana Jezusa. Roraty są obowiązkowe dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzieży przystępującej do Sakramentu bierzmowania.

 

9. Caritas Polska rozprowadza świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, kalendarze adwentowe dla dzieci. Są także wyłożone „Tytki. Torby miłosierdzia”. W ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” została ustawiona choinka z bombkami. Chcący wziąć udział w zbiórce artykułów higienicznych dla dzieci, zdejmuje papierową bombkę i postępuje zgodnie z tym co na niej napisano.

 

10. W kruchcie naszego kościoła jest skarbona, do której można składać ofiary na wystrój stajenki betlejemskiej.

 

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

13. Biuro parafialne czynne jest po wieczornej Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

18:00

18:00

-

18:00

-

 

12:00

8:00, 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

16:30

18:00

-

10:00, 14:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...