loading...
Środa I tygodnia adwentu | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ambrożego | czytania na dziś >>

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 1.05.2022 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

1 maja 2022 r.

 

1. W dniu jutrzejszym obchodzony jest dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

 

2. W dniu 3 maja Kościół w Polsce obchodzi Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Tego dnia wspominamy także kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja z roku 1791. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi Królowej naszą Ojczyznę. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę.

 

3. W środę przypada wspomnienie św. Floriana męczennika - patrona strażaków i hutników. W związku z tym w Rurzycy o godzinie 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna w intencji druhów i druhen OSP Rurzyca oraz Ich rodzin, z podziękowaniem za ich dotychczasową służbę, za obecność i pomoc, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w ich trudnej i odpowiedzialnej pracy oraz o opiekę Matki Bożej.

 

4. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami odbędzie się w czwartek 5 maja w Kliniskach Wielkich. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 Mszą św. Będzie to ostatnie spotkanie organizacyjne z rodzicami przed bierzmowaniem. W związku z tym na spotkaniu będą poruszane kwestie związane z przyjęciem przez młodzież sakramentu dojrzałości.

 

5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy piątek zostanie odprawiona Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.

Wizyta duszpasterska u chorych w piątek od godz. 9:00.

 

6. Za tydzień w niedzielę o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Rurzycy pierwsza grupa dzieci po raz pierwszy przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym spowiedź rodziców w piątek o godz. 19:00 a dzieci z Nabożeństwem pokutnym oraz majowym w sobotę o godz. 9:00.

 

7. Nabożeństwa majowe poświęcone Matce Bożej odprawiane będą w tygodniu po wieczornej Mszy św. Natomiast w niedzielę w Kliniskach Wielkich po Mszy św. o godz. 8:00 a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.

 

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

10. Za modlitwy, ofiary i wszelką Waszą życzliwość składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby na drogach Waszego życia Wam błogosławił. Pragnę poinformować, że w zeszłą niedzielę do puszki w ramach akcji Caritas - „Dzień dobroci” została zebrana kwota 360 zł.

 

11. Biuro parafialne czynne jest po Mszach św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

8:00 i 13:00

-

18:00

18:00

-

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

10:00 i 11:30

18:00

-

16:30

-

10:00 i 11:30

 

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...