loading...

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022 R.

1. W tym tygodniu Kościół wspomina:

  • Poniedziałek   Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, święto.
  • Wtorek           św. Cecylii dziewicy i męczennicy. Patronki muzyki kościelnej.
  • Czwartek        św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy, męczenników.

 

2. W dzisiejszą Niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Została ona wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

3. We wtorek, 22 listopada w Kliniskach Wielkich, a w środę, 23 listopada w Rurzycy, po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się co miesięczna katecheza liturgiczna dla dzieci przygotowujących się Pierwszej Komunii Świętej.

 

4. Zapraszam uczniów klas ósmych w czwartek, 24 listopada do Klinisk Wielkich na Mszę świętą na godzinę 18.00 i nabożeństwo wypominkowe, po której odbędzie się katecheza w ramach przygotowań do Sakramentu bierzmowania. Proszę zabrać ze sobą uzupełnione indeksy.

 

5. W tym ostatnim, pełnym tygodniu miesiąca listopad, do soboty włącznie, serdecznie zapraszam po każdej Mszy św. na modlitwę za zmarłych - „Wypominki”.

 

6. W sobotę 26 listopada na godz. 9.30 zapraszam panów, mieszkańców Rurzycy do pomocy w montowaniu siatki zabezpieczającej roślinne ogrodzenie kościoła parafialnego od strony lasu. Za pracę będzie odpowiedzialny Pan Mariusz Skakuj.

 

7. W tym tygodniu powrócił do kościoła w Kliniskach Wielkich tryptyk, który został poddany całkowitej renowacji. Część główna - obraz przedstawiający patrona kościoła filialnego bł. Bp i Męczennik Michała Kozala, został umieszczony w przedsionku kościoła, a obrazy patronów Klinisk Wielkich, św. Izydor i św. Hubert zostały zainstalowane w prezbiterium.

Przy tej okazji z całego serca dziękuję Rodzinie z Klinisk (która pragnie pozostać anonimowa) za sfinalizowanie prac związanych z renowacją tryptyku.

 

8. Przyszłą Niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Na Mszach św. zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można nabywać u organisty Pana Bartka.

 

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13:00 odbędzie się Obrzęd przyjęcia do służby ministranckiej kandydata z Klinisk Wielkich. Przy tej okazji, na tę Mszę św. zapraszam również wszystkich chętnych chłopców, którzy w przyszłości chcą służyć Panu Bogu przy ołtarzu.

 

10. W dniu 24 listopada 2002 roku w katedrze w Sandomierzu nasz Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga otrzymał święcenia biskupie, stąd z okazji 20 rocznicy tych święceń modlimy się i składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, łaski zdrowia oraz gorliwej i wiernej służby Chrystusowi i Jego Kościołowi.

 

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

12. W porozumieniu z Parafią w Załomiu, w naszej rodzinie parafialnej jest organizowany wyjazd dla dzieci i młodzieży na narty z Jezusem w Krynicy-Słotwiny. Wyjazd będzie miał miejsce podczas ferii zimowych w dniach od 11 do 18 lutego 2023 r. Dokładne informacje zostały umieszczone na plakatach w gablotach.

 

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

14. Biuro parafialne czynne jest po wieczornej Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

18:00

18:00

-

18:00

-

9:00

8:00, 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

-

10:00, 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...