loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

I NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

28 listopada 2021 r.

 1. W najbliższych dniach Kościół wspomina:
  • Wtorek                   św. Andrzeja Apostoła, święto.
  • Piątek                    św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  • Sobota                   św. Barbary dziewicy i męczennicy – patronki górników.

 

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, a także rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Dzieci przygotowują lampiony i serduszka ze swoimi dobrymi uczynkami. Z tym przybywają do kościoła na Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie, tzw. Roratnie, aby brać udział we wspólnym oczekiwaniu na narodziny Pana. Szczególnie biorą udział w Roratach dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Roraty w tym tygodniu będą odprawiane w Kliniskach Wielkich we wtorek i czwartek o godz. 18:00, a w Rurzycy w środę o godz. 18:00 i w piątek o godz. 16:30.

 

 1. We wtorek, 30 listopada w Kliniskach Wielkich, a w środę, 1 grudnia w Rurzycy, po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się co miesięczna katecheza liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

 

 1. W czwartek, 2 grudnia do Klinisk Wielkich na Msze świętą na godzinę 18.00 zapraszam Rodziców, których dzieci przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszam również młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie z rodzicami i katecheza w ramach przygotowań do Sakramentu bierzmowania. Proszę zabrać ze sobą uzupełnione indeksy.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W Rurzycy w piątek możliwość spowiedzi od godz. 16:00, a o godz. 16.30 Roraty. W Kliniskach Wielkich spowiedź od godz. 17:30. Następnie Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Wizyta duszpasterska u chorych w piątek od godz. 9:00.

 

 1. Caritas Polska rozprowadza świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Niech na każdym wigilijnym stole zapłonie światło dla Jezusa i potrzebujących. Są także wyłożone „Tytki. Torby miłosierdzia”.

 

 1. W ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” została ustawiona choinka z bombkami. Chcący wziąć udział w zbiórce artykułów higienicznych dla dzieci, zdejmuje papierową bombkę i postępuje zgodnie z tym co na niej napisano.

Zebrane rzeczy zostawiamy pod choinką, bądź można przynieść je do zakrystii. „Torby miłosierdzia” przynosimy do zakrystii. Powyższe charytatywne zbiórki trwają do dnia 22 grudnia.

 

 1. W kruchcie naszego kościoła jest skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty, ozdoby i wystrój stajenki betlejemskiej.

 

 1. Dzisiaj na Mszach św. święcimy opłatki wigilijne, które będzie można nabywać u organisty Bartka.

 

 1. Z powodu pandemii COVID-19 przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestniczących w liturgii.

 

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary w tym na remonty świątyni i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. W minioną Niedzielę w ramach Światowego Dnia Ubogich została zebrana suma 1270 zł. Powyższą sumę wpłaciłem już w kasie Caritas.

 

 1. W tym tygodniu został ukończony montaż szklanych drzwi w przedsionku kościoła w Kliniskach. Zostały wyregulowane spowalniacze i umieszczono napis pod jakim wezwaniem jest kościół. Także została zamontowana nowa szklana balustrada na chórze i został on uprzątnięty. Docelowo na chórze zostanie ustawionych 10 nowych ławek, dwu metrowych. W związku z tym zostały zniesione stare ławki i ustawione na dole. Zmiana balustrady na szklaną wymusiła również potrzebę zamontowania nowych kolumn do nagłośnienia organisty. Odpowiednie białe głośniki zakupiono i zamontowano tuż przy ścianach, tak aby nie przysłaniały balustrady. Został takce cofnięty konfesjonał, co umożliwi zachowanie odpowiedniego dystansu.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

18:00

9:00

8:00,13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

16:30

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...