loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2020 R.

 1. W najbliższych dniach Kościół wspomina:
  • Poniedziałek                               św. Andrzeja Apostoła, święto.
  • Piątek                                          św. Barbary dziewicy i męczennicy – patronki górników.
  • Niedziela                                     św. Mikołaja biskupa.

 

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, a także rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Dzieci przygotowują lampiony i serduszka ze swoimi dobrymi uczynkami. Z tym przybywają do kościoła na Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie, tzw. Roratnie, aby brać udział we wspólnym oczekiwaniu na narodziny Pana. Szczególnie biorą udział w Roratach dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Roraty w tym tygodniu będą odprawiane w Kliniskach Wielkich we wtorek i czwartek o godz. 17:00, a w Rurzycy w środę o godz. 17:00 i w piątek o godz. 16:30.

 

 1. Dzisiaj na Mszach św. święcimy opłatki wigilijne, które będzie można nabywać u organisty Bartka.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek zostanie odprawiona Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Wizyta duszpasterska u chorych w piątek od godz. 9:00.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 11:30 w kościele parafialnym w Rurzycy będziemy przeżywali Odpust Niepokalanego Poczęcia NMP, stąd serdecznie zapraszamy na nasze wielkie święto. Ze względu na pandemię i obostrzenia po Mszy św. odpustowej nie spotkamy się tradycyjnie w Domu Strażaka, aby tam wspólnie w radości przeżywać to nasze święto.

 

 1. W niedzielę 6 grudnia na Mszy św. w Rurzycy o godz. 11:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00 zostaną poświęcone medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz złożone deklaracje przystąpienia do tego sakramentu dzieci, które jeszcze ich nie złożyły.

 

 1. W niedzielę 13 grudnia na Mszy św. w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania złoży deklaracje przystąpienia do tego sakramentu.

 

 1. Od tego tygodnia Msze św. w dzień powszedni będą odprawiane o godz. 17:00 (czas zimowy) chyba, że inaczej będzie ogłoszone.

 

 1. Caritas Polska rozprowadza świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Niech na każdym wigilijnym stole zapłonie światło dla Jezusa i potrzebujących.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Życzę Wam wszystkim błogosławionego tygodnia.

 

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

17:00

17:00

-

17:00

18:00

12:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

-

17:00

-

16:30

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...