loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 06.03.2022 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

6 marca 2022 r.

 

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem. Módlmy sie także o pokój na Ukrainie.

 

2. We wtorek, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata, szczególnie teraz na Ukrainie. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony, matki i kobiety.

 

3. Z racji Wielkiego Postu, Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielę:

  • w Kliniskach po Mszy św. o godz. 8:00,
  • w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00.

4. Droga Krzyżowa poprzedzona Mszą św. będzie odprawiana w każdy piątek:

  • w Rurzycy o godz. 16:30,
  •  w Kliniskach o godz. 18:00.

Obowiązkowe uczestnictwo dzieci, a zwłaszcza tych, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży, a szczególnie przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Uzyskuje się odpust zupełny za odprawianie Drogi Krzyżowej jak również za uczestnictwo w Gorzkich Żalach pod zwykłymi warunkami.

 

5. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

6. Tydzień temu jak i podczas Mszy św. w Środę popielcową na pomoc dla uchodźców z Ukrainy została zebrana kwota 5570 zł. Kwota ta zostanie zagospodarowana przez Caritas na najpilniejsze potrzeby uchodźców. Wszystkim osobom, które niosły pomoc i ją dalej niosą czy to w formie pieniężnej, też ofiarowanych darów, składanych w tym tygodniu do remizy strażackiej i nie tylko, inicjatorom różnych spontanicznych akcji, w imieniu organizatorów, uchodźców jak i swoim, dziękuję z całego serca.

W Rurzycy w Domu Strażaka od soboty gościmy 6 osobową rodzinę z Ukrainy. Pozwólmy im odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

 

7. W Rurzycy rozpoczęły się prace związane z wymianą całego ogrodzenia wokół kościoła. Osoby, które chciałyby pomóc proszę o kontakt.

 

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

 

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

10. Biuro parafialne czynne jest po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

18:00

9:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

16:30

-

10:00 i 11:30

 

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...