loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

II NIEDZIELA ADWENTU 5.12.2021 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

5 grudnia 2021 r.

 

 1. W najbliższych dniach Kościół wspomina:
  • Wtorek       św. Ambrożego bp i dK.
  • Środa         Niepokalanego Poczęcia NMP, uroczystość.

 

 1. Obchodzimy dzisiaj w Polsce „Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Po Mszy św. możliwość złożenia datków do puszki na potrzeby naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie.

 

 1. W poniedziałek 6 grudnia na godz. 19.00 na plebanię, zapraszam mężczyzn chcących zostać rycerzami Jana Pawła II, będzie to już nasze kolejne spotkanie.

 

 1. W przyszłą Niedzielę 12 grudnia, o godz. 11:30 w kościele parafialnym w Rurzycy będziemy przeżywali Odpust Niepokalanego Poczęcia NMP, stąd serdecznie zapraszam na nasze rodzinne święto. Przed i po Eucharystii będzie możliwość nabycia stroików świątecznych, rękodzieł ludowych. Ze względu na pandemię i obostrzenia po Mszy św. odpustowej nie spotkamy się tradycyjnie w Domu Strażaka, aby tam wspólnie w radości przeżywać to nasze święto. Na takie spotkanie wraz z Radą Sołecką zapraszam w czerwcu. Będzie to połączone z festynem parafialnym.

 

 1. Także w Niedzielę 12 grudnia na Mszy św. w Rurzycy o godz. 11:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00 zostaną poświęcone medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Medaliki są ofiarowane dzieciom przez Parafian, tak aby każde z nich mogło je nosić.

 

 1. Roraty, odprawiane są w Kliniskach Wielkich we wtorek i czwartek o godz. 18:00, a w Rurzycy w środę i piątek o godz. 18:00. Dzieci, ale także i młodzież zachęcam aby przygotować lampiony i serduszka ze swoimi dobrymi uczynkami, następnie z tym przybywamy do kościoła, aby brać udział we wspólnym oczekiwaniu na narodziny Pana Jezusa. Roraty są obowiązkowe dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Caritas Polska rozprowadza świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, kalendarze adwentowe dla dzieci. Są także wyłożone „Tytki. Torby miłosierdzia”.

 

 1. W ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” została ustawiona choinka z bombkami. Chcący wziąć udział w zbiórce artykułów higienicznych dla dzieci, zdejmuje papierową bombkę i postępuje zgodnie z tym co na niej napisano.

 

 1. W kruchcie naszego kościoła jest skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty, ozdoby i wystrój stajenki betlejemskiej.

 

 1. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać u organisty Bartka.

 

 1. Z powodu pandemii COVID-19 przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestniczących w liturgii.

 

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Z przykrością informuję, że od dzisiejszego tj. 49 numeru cena tygodnika „Niedziela” wzrosła z 6 do 8 zł.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

 1. Nasza rodzina parafialna wzbogaciła się o stronę na Facebook. Można na nią zajrzeć poprzez stronę internetową parafii, w zakładce: Kontakt, lub bezpośrednio na Facebook szukając Parafia Rurzyca-Kilińska Wielkie.

 

 1. W ramach prac remontowych celem ograniczenia utraty ciepła a co za tym idzie i obniżenie rachunków za gaz, zostało na plebanii wymienionych 16 okien.

 

 1. Serdeczne podziękowanie składam Pani Grażynie i Panu Marcinowi za odrestaurowanie zniszczonej chorągwi Matki Bożej Bolesnej - Maryjo ratuj dusze czyścowe, a także Rodzinom Skakuj i Banach za zrobienie i zamocowanie w kościele tablicy pamiątkowej z zeszłorocznej konsekracji kościoła w Rurzycy. Poświęcenie odnowionej chorągwi i historycznej tablicy za tydzień w Niedzielę podczas Mszy św. odpustowej o godz. 11.30.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

-

9:00

8:00,13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

-

10:00, 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...