loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

II NIEDZIELA ADWENTU 6.12.2020 R.

  1. Obchodzimy dzisiaj w Polsce „Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Po Mszy św. możemy złożyć nasze datki do puszki na potrzeby naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie.

 

  1. Dzisiaj na Mszy św. w Rurzycy o godz. 11:30 przeżywamy nasz Odpust Parafialny Niepokalanego Poczęcia NMP, stąd będziemy antycypować Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która przypada we wtorek 8 grudnia. Ze względu na pandemię i obostrzenia po Mszy św. odpustowej nie spotkamy się tradycyjnie w Domu Strażaka. Podczas Mszy św. o godz. 11:30 i 13:00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone medaliki.

 

  1. W niedzielę 13 grudnia w naszej Ojczyźnie obchodzimy Dzień Modlitw za Ofiary Stanu Wojennego.

 

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania złoży deklaracje przystąpienia do tego sakramentu. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z młodzieżą, obecność obowiązkowa.

 

  1. Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty, odprawiane są w tym tygodniu w Kliniskach Wielkich we wtorek i czwartek o godz. 17:00, a w Rurzycy w środę i piątek o godz. 17:00. Dzieci przygotowują lampiony i serduszka ze swoimi dobrymi uczynkami następnie z tym przybywają do kościoła, aby brać udział we wspólnym oczekiwaniu na narodziny Pana. Roraty są obowiązkowe dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania.

 

  1. Caritas Polska rozprowadza świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Niech na każdym wigilijnym stole zapłonie światło dla Jezusa i potrzebujących.

 

  1. Rodziny, które nie mają poświęconego opłatka wigilijnego mogą to uczynić po Mszy św. u naszego organisty Bartosza lub na plebani.

 

  1. W kruchcie naszego kościoła jest skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty, ozdoby i wystrój stajenki betlejemskiej.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz grudniowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać” oraz życzę Wam wszystkim błogosławionego tygodnia.

 

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

17:00

-

17:00

-

11:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

18:00

17:00

-

17:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...