loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU 02.01.2022 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM

2 stycznia 2022 r.

 

  1. W poniedziałek 3 stycznia na godz. 19.00 na plebanię, zapraszam mężczyzn chcących zostać rycerzami Jana Pawła II, będzie to już nasze kolejne spotkanie.

 

  1. W czwartek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas nazywaną uroczystością Trzech Króli. Syn Boży objawił się ludziom, jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. Podczas Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Te inicjały są także skrótem od łacińskiej sentencji „Christus Mansionem Benedicat", która oznacza „Niech Chrystus błogosławi ten dom". Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak stanowi też wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujemy, więc z tego pięknego polskiego zwyczaju.

          Porządek Mszy św. taki jak w każdą Niedzielę.

 

  1. Szczególną naszą troską w dniu uroczystości Objawienia Pańskiego otaczamy misjonarzy i misjonarki. Modlimy się o nowe powołania misyjne, także z naszej parafii, by Dobra Nowina o zbawieniu przyniesionym przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże, skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i wszystkich ludzi spragnionych i poszukujących Boga. Tego dnia zbierane będą również ofiary z przeznaczeniem na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

4.    W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy piątek zostanie odprawiona Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej: w Rurzycy od godz. 16:00 a w Kliniskach Wielkich od godz. 17:30.

Wizyta duszpasterska u chorych w piątek od godz. 9:00.

 

5.    W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego i tą niedzielą zamkniemy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 

       6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowszy tygodnik 

          „Niedziela”.

 

  1. Z powodu pandemii COVID-19 przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestniczących w liturgii.

 

  1. Ze względu na kolędę Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 9:00. Początek kolędy w dni powszednie od godziny 16:30 a w sobotę od godz. 14:00 i w niedzielę od godz. 15:00. Przypominam, że kolęda z racji panującej pandemii i chcąc zostawić możliwość wyboru, jest tylko na pisemne zaproszenie. Kartki - zaproszenia zostały wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Program wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy w naszej Parafii został wywieszony na oddzielnej kartce.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”.

 

  1. Pragnę poinformować, że podczas Mszy świętej odpustowej w Rurzycy ze sprzedaży rękodzielnictwa ludowego została zebrana kwota 685 zł. Powyższa suma zostanie przeznaczana na odbudowę ogrodzenia wokół kościoła w Rurzycy. Pracę nad ogrodzeniem zaczną się na wiosnę, tego roku.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

9:00

-

8:00 i 13:00

18:00

-

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

9:00

10:00 i 11:30

16:30

9:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...