loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 3.01.2021 R.

  1. W środę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas nazywaną uroczystością Trzech Króli. Syn Boży objawił się ludziom, jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. Podczas Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak stanowi też wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujemy, więc z tego pięknego polskiego zwyczaju.

 

  1. Szczególną troską w tym dniu otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o nowe powołania misyjne, także z naszej parafii, by Dobra Nowina o zbawieniu przyniesionym przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i wszystkich ludzi spragnionych i poszukujących Boga. Zbierane ofiary przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

  1. Wizyta duszpasterska u chorych, samotnych i starszych parafian, jak zapowiedziano wcześniej, w piątek 8 stycznia.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego i tą niedzielą zamkniemy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 

  1. Ze względu na pandemię Covid-19, a z tym związaną dużą zachorowalność, a także umieralność, w tym roku tradycyjnej kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej kapłana w naszych rodzinach, nie będzie. Mając na względzie zdrowie i życie nas wszystkich nie będziemy się spotykali w waszych domach. Pandemia spowodowała, że wielu straciło pracę lub obniżono pensje, dlatego też proszę Was moi kochani Parafianie, abyście w żadnej formie nie składali ofiar tzw. kolędowych. Proszę, abyście tym razem zadbali tylko o swoje rodziny, a o resztę się nie martwcie. W niektórych parafiach będą się odbywały różne formy jakby kolędy, chociażby ulicami itp. Dla mnie tradycyjna kolęda to wizyta duszpasterza w Waszym domu, rozmowa osobista i modlitwa. Jeśli nie mogę tego zrobić to, jaka to jest wizyta duszpasterska?

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowszy tygodnik „Niedziela” i nowy styczniowy miesięcznik dla dzieci „ Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim zaś Parafianom życzę zdrowego, radosnego i błogosławionego tygodnia.

 

Biuro parafialne czynne jest we wtorek, czwartek i piątek po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

17:00

8:00,13:00,16:00

17:00

-

12:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

-

10:00 i 11:30

-

17:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...