loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

II NIEDZIELA WIELKANOCNA. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11.04.2021 R.

  1. Od 1993 roku na prośbę Episkopatu Polski Jan Paweł II zezwolił na to, aby drugą Niedzielę Wielkanocną nazywać Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Tak stało się zadość prośbom Jezusa, skierowanym w prywatnych objawieniach do siostry Faustyny. Kult Miłosierdzia Bożego jest znakiem czasu. Każdy z nas winien korzystać z łask, jakich Bóg chce nam udzielić w ogromie Miłosierdzia swego. To zaproszenie Jezusa do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy, na co dzień. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego Miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas i rozpoczynamy 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”, stąd też zbieramy ofiary do puszek, a zebrane środki przekazane zostaną na prace remontowe w schroniskach dla bezdomnych i domach samotnej matki.

 

  1. We wtorek 13 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia z okazji 81 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, rozstrzelanych w tył głowy przez NKWD w 1940 roku, co najmniej 21 768 obywateli Polski, w tym ponad 10 tyś. oficerów wojska i policji, a także podoficerowie i szeregowi, częściowo pochodzący także z rezerwy (naukowcy, lekarze, inżynierowie, prawnicy, nauczyciele, urzędnicy państwowi, przedsiębiorcy i przedstawiciele wolnych zawodów). Pamiętamy i czcimy!

 

  1. 14 kwietnia 966 r. odbył się chrzest księcia Mieszka I, stąd w środę obchodzimy Święto Chrztu Polski (święto państwowe). Polska od 1055 lat jest krajem chrześcijańskim i należy do Chrystusa.

 

  1. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Serdeczne podziękowania składam wszystkim wspomagającym naszą parafię. W tym wyjątkowym czasie, pomagacie naszej Parafii poprzez wpłaty na jej konto i dary indywidualne. Dziękuję również za gesty życzliwości, niech Bóg wspomaga Was wszystkich i błogosławi na te trudne czasy, epidemii.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

-

12:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...