loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13.03.2022 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

13 MARCA 2022 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy misjonarzy, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą nie tylko na krańce ziemi ale i bliżej, także i na terenach Ukrainy, gdzie trwa wojna. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.

 

2. Z racji Wielkiego Postu, Gorzkie Żale są odprawiane w każdą niedzielę:

  • w Kliniskach po Mszy św. o godz. 8:00,
  • w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00.

Droga Krzyżowa poprzedzona Mszą św. jest odprawiana w każdy piątek:

  • w Rurzycy o godz. 16:30,
  •  w Kliniskach o godz. 18:00.

Obowiązkowe uczestnictwo dzieci, a zwłaszcza tych, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży, a szczególnie przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Uzyskuje się odpust zupełny za odprawianie Drogi Krzyżowej jak również za uczestnictwo w Gorzkich Żalach pod zwykłymi warunkami.

 

3. W ostatnim czasie zostały zebrane czy to do puszki czy też wpłynęły na konto parafialne (2100 zł), jako pomoc dla uchodźców z Ukrainy, ofiary w łącznej kwocie 9000 zł. Kwota ta już jest zagospodarowywana przez Caritas na najpilniejsze potrzeby uchodźców. Wszystkim darczyńcom, którzy nieśli pomoc, dalej ją niosą czy to w formie pieniężnej, czy też ofiarowanych darów, dziękuję z całego serca. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb.

Ruszała ogólnopolska akcja „Paczka dla Ukrainy”. Polega ona na przegotowaniu paczki z konkretnymi produktami. Lista 35 produktów do umieszczenia w gotowej paczce - o konkretnych wymiarach - znajduje się na stronie internetowej parafii, na parafialnym Facebooku, czy też w gablocie przy kościele.  

Dodatkowo Caritas parafialny zbiera kołdry, poduszki, koce, karimaty, śpiwory, łóżka polowe, materace,  które posłużą do zabezpieczenia miejsc noclegowych dla uchodźców na terenie naszej parafii.

Zebrane rzeczy możemy składać do salki parafialnej po wieczornych Mszach św. w Kliniskach, we wtorek, czwartek, piątek do godz. 21.00, lub też w innych godzinach po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu. Numer telefonu parafialnego jest na stronie internetowej parafii.

 

4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne i baranki na stoły świąteczne.

 

5. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu i potrwają od 27 do 30 marca, do środy włącznie.

 

7. W Rurzycy rozpoczęły się prace związane z wymianą całego ogrodzenia wokół kościoła. Stąd też w poniedziałek na plac przykościelny zapraszam na godz. 17.00 osoby, szczególnie mężczyzn, którzy chcieliby pomóc w pracach budowlanych, ogrodniczych. Planujemy z pracami zdążyć przed Pierwszą Komunią Świętą.

Także w tym tygodniu planowane są prace związane z naprawą dachu, który uległ uszkodzeniu po ostatnich nawałnicach.

 

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

 

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

10. Biuro parafialne czynne jest po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

18:00

9:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

16:30

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...