loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28.02.2021 R.

  1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy misjonarzy, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

 

  1. W dniu jutrzejszym 1 marca przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Natomiast w czwartek Kościół w Polsce obchodzi święto św. Kazimierza królewicza.

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Wizyta duszpasterska u chorych w piątek od godz. 9:00. Wymiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę po pierwszych Mszach św.

 

  1. Z racji Wielkiego Postu, Gorzkie Żale odprawiane są w każdą niedzielę w Kliniskach Wielkich po Mszy św. godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00. Droga Krzyżowa poprzedzona Mszą św. będzie odprawiana w każdy piątek w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00 (obowiązkowe uczestnictwo dzieci, a zwłaszcza tych, które przygotowują się do I Komunii św. i młodzieży, a szczególnie tej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania).

 

  1. Uzyskuje się odpust zupełny za odprawianie Drogi Krzyżowej jak również za uczestnictwo w Gorzkich Żalach pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Wielki Post to dobry czas na naszą przemianę, stąd też Parafialny Zespół Caritas daje nam możliwość uczynienia czegoś dobrego dla biednych i potrzebujących. Możemy naszą jałmużnę złożyć do skarbonek Caritas, nabyć świece wielkanocne i baranki na stoły świąteczne.

 

  1. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Zbiórki ministrantów w piątek: w Rurzycy o godz. 16:15, a w Kliniskach Wielkich o godz. 17:45.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nowy marcowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim zaś Parafianom życzę zdrowego, radosnego i błogosławionego tygodnia.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od środy do soboty po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

18:00

12:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

18:00

-

18:00

-

16:30

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...