loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

III NIEDZIELA ADWENTU 12.12.2021 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU

12 grudnia 2021 r.

 

1. Dzisiejsza III Niedziela Adwentu jest w Kościele nazywana Niedzielą Radości - Gaudete. W tradycji Kościoła używano w tym dniu szat koloru różowego, co jest także i dzisiaj dopuszczalne. Dlatego zachęcamy wszystkich do radości, bo Pan jest blisko. Stąd też dzisiaj o godz. 11:30 w kościele parafialnym w Rurzycy przeżywamy Odpust Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie zapraszam na nasze rodzinne święto. Przed i po Eucharystii będzie możliwość nabycia stroików świątecznych, rękodzieł ludowych. W czasie Mszy św. poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych, tablicy pamiątkowej oraz odnowionej chorągwi.

 

2. Dzisiaj podczas Mszy św. w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00 zostaną poświęcone medaliki dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Medaliki są ofiarowane dzieciom przez Parafian, tak aby każde z nich mogło je nosić.

 

3. W poniedziałek 13 grudnia w naszej Ojczyźnie obchodzony jest Dzień Modlitw za Ofiary Stanu Wojennego. Zachęcam także do modlitwy z okazji 51 rocznicy protestu szczecińskich robotników oraz śmierci ofiar – jednego z najważniejszych i najtragiczniejszych wydarzeń naszego miasta i regionu, które miały miejsce 17 grudnia 1970 r.

 

4. Roraty, odprawiane są w Kliniskach Wielkich we wtorek i czwartek o godz. 18:00, a w Rurzycy w środę i piątek
o godz. 18:00. Dzieci, ale także i młodzież zachęcam aby przygotować lampiony i serduszka ze swoimi dobrymi uczynkami, następnie z tym przybywamy do kościoła, aby brać udział we wspólnym oczekiwaniu na narodziny Pana Jezusa.

 

5. Za tydzień w Niedzielę, 19 grudnia na Mszach świętych w Rurzycy o godz. 11.30 i w Kliniskach o godz. 13.00 kazanie będzie dostosowane do dzieci. W związku z tym zapraszam w sposób szczególny najmłodszych naszych parafian wraz z rodzicami. Będziemy mówić o „Cudownym medaliku”, który dzisiaj dzieci dostają.

 

6. Od tego tygodnia już zapraszam do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej. W tym tygodniu spowiedź w Kliniskach Wielkich we wtorek i w czwartek, a w Rurzycy w środę i w piątek od godziny 17:00 do godz. 20:30. Proszę do tego podejść z rozwagą, odpowiedzialnością i nie zostawiać spowiedzi na ostatnią chwilę lub na niedzielę. Nie da się wszystkich wyspowiadać o jednym czasie.  

 

7. Caritas Polska rozprowadza świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Są wyłożone „Tytki. Torby miłosierdzia”. Prowadzona jest także zbiórka artykułów higienicznych w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka”.

 

8. W kruchcie naszego kościoła jest skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty, ozdoby i wystrój stajenki betlejemskiej.

 

9. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać u organisty Bartka.

 

10. Z powodu pandemii COVID-19 przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestniczących w liturgii. Z tego też powodu nie będzie w tym miesiącu katechezy dla rodziców dzieci komunijnych ani też katechez liturgicznych dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 

11. Do wspólnego budowania w Rurzycy stajenki betlejemskiej, przyozdabiania choinek oraz kościoła do świąt Bożego Narodzenia proszę Rodziny: Jastrzębskich, Kubiś, Laskowskich.

 

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela”,Gość Niedzielny”,  „L’osservatore Romano”.

 

13. W zeszłą Niedzielę do puszek w ramach „Dnia modlitw i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie” została zebrana kwota 390 zł, którą już przekazałem w kasie Caritas w Szczecinie. Serdeczne Bóg zapłać.

 

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

15. Serdeczne podziękowanie składam Panu Markowi, Jakubowi oraz Panu Karolowi za wykonanie i zamocowanie w Rurzycy gablot przeznaczonych na parafialne chorągwie, które zostaną poświęcone dzisiaj na Mszy św. odpustowej.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

18:00

18:00

-

18:00

-

9:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

-

10:00 i 11:30

 

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...