loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

III NIEDZIELA ADWENTU 13.12.2020 R.

  1. Dzisiejsza III Niedziela Adwentu jest w Kościele nazywana Niedzielą Radości - Gaudete. W tradycji Kościoła używano w tym dniu szat koloru różowego, co jest także i dzisiaj dopuszczalne. Dlatego zachęcamy wszystkich do radości, bo Pan jest blisko. Tej radości na pewno pomoże spowiedź święta, którą można przeżyć przed każdą Mszą św.

 

  1. W dniu dzisiejszym 13 grudnia w naszej Ojczyźnie obchodzimy Dzień Modlitw za Ofiary Stanu Wojennego. Zachęcamy też do modlitwy z okazji 50. rocznicy protestu szczecińskich robotników oraz śmierci ofiar – jednego z najważniejszych i najtragiczniejszych wydarzeń naszego miasta i regionu, które miały miejsce 17 grudnia 1970 r.

 

  1. W sobotę rozpoczniemy budowę dekoracji kościoła w Kliniskach Wielkich do świąt Bożego Narodzenia, a prace będziemy kontynuować po przyszłej niedzieli. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału we wspólnym budowaniu stajenki betlejemskiej i przyozdabianiu choinek oraz świątyni.

 

  1. Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty, odprawiane są w tym tygodniu o godz. 17:00 w Kliniskach Wielkich we wtorek i czwartek, a w Rurzycy w środę i piątek. Dzieci przygotowują lampiony i serduszka ze swoimi dobrymi uczynkami. Z tym przybywają do kościoła, aby brać udział we wspólnym oczekiwaniu na narodziny Pana. Obowiązkowo uczestniczą dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

 

  1. Caritas Polska rozprowadza świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Niech na każdym wigilijnym stole zapłonie światło dla Jezusa i potrzebujących.

 

  1. Rodziny, które jeszcze nie mają poświęconego opłatka wigilijnego mogą go nabyć po Mszy św. u organisty Bartosza lub na plebani.

 

  1. W kruchcie naszego kościoła jest skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty, ozdoby, oświetlenie choinek i stajenkę betlejemską.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz watykańskie „L’osservatore Romano”.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim zaś Parafianom życzę zdrowego i błogosławionego tygodnia.

 

Biuro parafialne czynne jest od środy do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

17:00

-

17:00

-

12:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

-

17:00

-

17:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...