loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 18.04.2021 R.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Przypomina nam on, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona, bowiem Objawienie Boże dotyczące naszego Zbawienia, całą Historię Zbawienia człowieka. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

 

  1. W piątek Kościół w Polsce obchodzi Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

 

  1. W sobotę Kościół wspomina św. Jerzego Męczennika.

 

  1. Monstrancja, która znajduje się w kościele w Rurzycy ma już ponad 50 lat. Czas sprawił, że uległa zniszczeniu. Obecnie dokonaliśmy odnowienia tej monstrancji (chemiczne oczyszczenie powłoki i następnie na nowo została pozłocona). Chociaż koszt renowacji tej monstrancji wyniósł 1 200,00 zł to efekt jest wspaniały. Zdjęcia przed i po renowacji znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii (www.rurzyca.eparafia.pl/fotogaleria).

 

  1. Próby dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. w Kliniskach Wielkich odbędą się 23, 26 i 30 kwietnia o godz. 16:00.

 

  1. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania będzie miało miejsce w Kliniskach Wielkich w czwartek o godz. 18:00.

 

  1. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

  1. Serdeczne podziękowania składam wszystkim wspomagającym naszą parafię. W tym wyjątkowym czasie, kiedy nie możecie być na Mszach św. pomagacie naszej Parafii poprzez wpłaty na jej konto i dary indywidualne. Dziękuję również za gesty życzliwości, niech Bóg wspomaga Was wszystkich i błogosławi na te trudne czasy, epidemii.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Jan Dobrowolski. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się.

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od środy do soboty po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

 

12:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

8:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...