loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7.03.2021 R.

 1. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

 

 1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie, stąd polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi.

 

 1. W sobotę 13 marca przypada 8-ma rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy św. o godz. 12:00.

 

 1. W niedzielę 21 marca na Mszy św. w Rurzycy o godz. 11:30 i w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00 zostaną poświęcone modlitewniki dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się nasze Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi je dla nas Ks. Kanonik Sławomir Zyga, Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

 

 1. Z racji Wielkiego Postu, Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielę w Kliniskach po Mszy św. godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00. Droga Krzyżowa poprzedzona Mszą św. będzie odprawiana w każdy piątek w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach o godz. 18:00.

 

 1. Wielki Post to dobry czas na naszą przemianę, stąd też Parafialny Zespół Caritas daje nam możliwość uczynienia czegoś dobrego dla biednych i potrzebujących. Możemy naszą jałmużnę złożyć do skarbonek Caritas, nabyć świece wielkanocne i baranki na stoły świąteczne.

 

 1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek 577 zł, wspierając w ten sposób naszymi ofiarami misjonarzy i dzieła misyjne. Za złożone ofiary siostry i bracia wielkie dla Was „Bóg zapłać”.

 

 1. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są już najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nowy marcowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim zaś Parafianom życzę zdrowego, radosnego i błogosławionego tygodnia.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

18:00

12:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

18:00

-

18:00

-

16:30

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...