loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

III NIEDZIELA ZWYKŁA 23.01.2022 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ ROKU

23 stycznia 2022 r.

 

1. Dziś obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego. Ma ona być poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”, jak pisze papież Franciszek. Z tego też powodu jest zbierana do puszek kolekta na „Pomoc Kościołom w Potrzebie - Kirche in Not”.

 

2. W tym tygodniu Kościół wspomina:

  • Poniedziałek        św. Franciszka Salezego bp, dK,
  • Wtorek                Nawrócenie św. Pawła Ap,
  • Środa                   św. Tymoteusza i Tytusa bp,
  • Piątek                  św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dK.

 

3. Z racji rozwijającej się pandemii i przebywaniu dzieci na kwarantannie, dziś nie odbędzie się obrzęd poświęcenia świec dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej, co było ogłaszane zeszłej Niedzieli. Z tego samego powodu zostają także odwołane katechezy sakramentalne dla tychże dzieci i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Odbędą się one w innym stosownym czasie.

 

4. W najbliższy wtorek, tj. 25 stycznia w Domu Strażaka w Rurzycy o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z pracownikiem urzędu podczas którego będzie można pobrać i wypełnić wniosek o dodatek osłonowy i deklarację dotyczącą źródeł ciepła.

 

5. Z powodu pandemii COVID-19 przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestniczących w liturgii.

 

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

 

7. Ze względu na trwającą jeszcze kolędę, Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 9:00. Początek kolędy:

  • w niedzielę od godz. 15:00,
  • w dni powszednie od godziny 16:30.

Program wizyty duszpasterskiej został wywieszony na oddzielnej kartce. W tym tygodniu kolęda do środy włącznie będzie kontynuowana w Kliniskach Wielkich, potem uzupełnienia. 

 

8. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość, zwłaszcza podczas spotkań w Waszych domach w ramach kolędy – składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby Wam na drogach Waszego życia błogosławił.

 

9. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Krystyna NIEGEL i Jan GOSTYŃSKI. Pamiętajmy o Nich w modlitwach oraz o Ich najbliższych i wspierajmy się.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

9:00

-

9:00

-

9:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

9:00

-

9:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...