loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

III NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 24.01.2021 R.

  1. Dziś obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego. Ma ona być poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”, jak pisze papież Franciszek.

 

  1. Także dzisiaj, 24 stycznia w kalendarzu liturgicznym jest wspomnienie św. Franciszka Selezego, patrona pracowników mediów. Otoczmy modlitwą dziennikarzy i sprawy którym służą. Choć w dzisiejszej rzeczywistości widzimy jak dużo w mediach jest podanych przez dziennikarzy kłamstw i fake news. (Fake news – fałszywa wiadomość, często o charakterze sensacyjnym, publikowana w mediach z intencją wprowadzenia odbiorcy w błąd w celu osiągnięcia korzyści finansowych, politycznych lub prestiżowych).

 

  1. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się Apostołem Narodów.

 

  1. We wtorek wspominamy świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, najbliższych współpracowników św. Pawła Apostoła. Natomiast w czwartek św. Tomasza z Akwinu (1225-1274), kapłana i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

 

  1. 26 stycznia we wtorek jest obchodzony Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

 

  1. W niedzielę 7 lutego na Mszy św. w Rurzycy o godz. 11:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00, dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone świece. Podczas tego obrzędu dzieci odnowią przyrzeczenia sakramentu chrztu św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz najnowszy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać” oraz życzę Wam wszystkim zdrowego i błogosławionego tygodnia.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Jan Niedzielski i Daria Rokicka. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się.

 

Biuro parafialne czynne jest w Kliniskach Wielkich od czwartku do soboty po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

9:00

17:00

-

17:00

-

12:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

-

17:00

-

17:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...