loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

IV NIEDZIELA ADWENTOWA 19.12.2021 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

19 grudnia 2021 r.

 

 1. W poniedziałek na godzinę 10:00 zapraszam chętnych do wspólnego budowania w Kliniskach Wielkich  stajenki betlejemskiej oraz przyozdabiania choinek i kościoła do świąt Bożego Narodzenia.

 

 1. Roraty w ostatnim tygodniu adwentowym będą odprawiane w Kliniskach Wielkich we wtorek i czwartek, a w Rurzycy w środę, o godz. 18:00. Serdecznie zapraszam.

 

 1. W tym tygodniu możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania z racji zbliżających się świat w Kliniskach Wielkich we wtorek, a w Rurzycy w środę od godziny 17:00 do godz. 20:00. Zapraszam.

 

 1. W piątek będziemy przeżywali Wigilię Bożego Narodzenia. W tym dniu obowiązuje nas według pięknej polskiej tradycji post ścisły. Zadbajmy w naszych rodzinach o tradycyjną i chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej (modlitwa, opłatek i kolędy). Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania i zgody. Msza św. w nocny, Pasterka, zostanie odprawiona w Rurzycy o godz. 22:00, a w Kliniskach Wielkich o godz. 24:00.

 

 1. W sobotę obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią. Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę.

 

 1. W niedzielę w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, z racji Oktawy przypada święto Świętej Rodziny. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

 1. Gdyby z różnych przyczyn rodziny naszej Parafii nie miały jeszcze poświęconego opłatka wigilijnego to można nabyć po Mszy św. u organisty Bartosza lub na plebanii.

 

 1. W kruchcie kościoła jest skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty, ozdoby i oświetlenie choinek, a także na stajenkę betlejemską.

 

 1. Caritas Polska rozprowadza świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, „Tytki. Torby miłosierdzia”. Prowadzona jest także zbiórka artykułów higienicznych w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka”. Powyższe akcje trwają do środy, do 22 grudnia, ponieważ w czwartek zebrane produkty w ramach pomocy, będą już zawiezione do Szczecina do Caritas i do Fundacji Małych Stópek i przekazane potrzebującym jeszcze przed świętami.

 

 1. Z powodu pandemii COVID-19 przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestniczących w liturgii. Obowiązują nasz także nowe limity.

 

 1. Wizyta duszpasterska zwana Kolendą z racji trwającej pandemii, chcąc także zostawić Parafianom możność niczym nieskrępowanego wyboru, będzie tylko na pisemne zaproszenie. W Niedziele styczniowe będą wyczytywane ulice jakie będę chciał odwiedzić w poszczególne dni tygodnia i spotkam się tylko z rodzinami przez które zostałem zaproszony. Kartki - zaproszenia zostały wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Poza tym na koniec każdego tygodnia w sobotę o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin, zamieszkujących przy ulicach odwiedzanych w danym tygodniu.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są dwa numery tygodnika „Niedziela” i najnowszy numer tygodnika „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

24:00

8:00 i 13:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

 

22:00

10:00 i 11:30

10:00 i 11:30

 

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...