loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 25.04.2021 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza, stąd w tym dniu cały Kościół obchodzi Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, szczególnie z naszej Parafii.

 

  1. W czwartek (29 kwietnia) modlitwą ogarniamy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ w tym dniu przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym Kościół obchodzi wspomnienia: w czwartek św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła, natomiast w sobotę św. Józefa rzemieślnika.

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszą sobotę miesiąca, stąd po Mszy św. odprawione zostanie Nabożeństwo Pierwszych Sobót ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 

  1. Próby dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. w Kliniskach Wielkich odbędą się 26 i 30 kwietnia o godz. 16:00. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania będzie miało miejsce w Kliniskach Wielkich w czwartek o godz. 18:00.

 

  1. W tę niedzielę (ostatnią w kwietniu) Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców. Proszą też o refleksję nad naszą chrześcijańską troską o bezpieczne poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów drogowych.

 

  1. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz najnowszy majowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Serdeczne podziękowania składam wszystkim wspomagającym naszą parafię. W tym wyjątkowym czasie, kiedy nie możecie być na Mszach św. pomagacie naszej Parafii poprzez wpłaty na jej konto i dary indywidualne. Dziękuję również za gesty życzliwości, niech Bóg wspomaga Was wszystkich i błogosławi na te trudne czasy, epidemii.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Roman Sobczak. Pamiętajmy o zmarłym w modlitwach i o jego najbliższych oraz wspierajmy się.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od wtorku do piątku po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

-

12:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...