loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27.03.2022 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 27 marca 2022 r.

 

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

 

2. Do soboty włącznie potrwa w naszej parafii Nowenna w intencji o trwałe owoce Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Będzie ona polegała na modlitwie - odmówieniu fragmentu Aktu Poświęcenia.

 

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które dla nas poprowadzi ks. Sylwester Marcula, proboszcz parafii pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Szczecinie. Potrwają one do środy włącznie. W Rurzycy Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 a w Kliniskach Wielkich o godz. 19:00. We wtorek w Kliniskach swoje spotkanie z ojcem rekolekcjonistą mają wszyscy kandydaci do sakramentu bierzmowania. Natomiast w środę zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Początek poł godziny przed Mszą św. Programy rekolekcji są wywieszone w gablotkach przy naszych kościołach, na stronie internetowej naszej Parafii (www.rurzyca.eparafia.pl) i na Facebooku. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy na te ćwiczenia duchowe przygotowujące nas do Świąt Wielkanocy.

 

4. Z racji Wielkiego Postu, Gorzkie Żale są odprawiane w każdą niedzielę:

  • w Kliniskach po Mszy św. o godz. 8:00,
  • w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00.

Droga Krzyżowa poprzedzona Mszą św. jest odprawiana w każdy piątek:

  • w Rurzycy o godz. 16:30,
  •  w Kliniskach o godz. 18:00.

Uzyskuje się odpust zupełny za odprawianie Drogi Krzyżowej jak również za uczestnictwo w Gorzkich Żalach pod zwykłymi warunkami.

 

5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. W Rurzycy w piątek możliwość spowiedzi od godz. 16:00, a w Kliniskach Wielkich spowiedź od godz. 17:30.

Wizyta duszpasterska u chorych w piątek od godz. 9:00.

 

6. W piątek, w kościele w Kliniskach Wielkich o godz. 19:00 odbędzie się katecheza przed chrzcielna, na którą serdecznie zapraszam rodziców i rodziców chrzestnych.

 

7. W ramach prac, na kościele w Rurzycy został naprawiony dach, który został naruszony podczas ostatnich wichur oraz została wybita studnia, która posłuży do nawadniania powstającego ogrodzenia. Dziękuję wszystkim za włożone prace.

Za tydzień w sobotę na godz. 9:00 zapraszam wszystkich, którzy chcieliby pomóc w osadzeniu krawężników, między którymi będą posadzone tuje. Do prac przy budowie ogrodzenie zobowiązali się także rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

 

8. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne. Przypominam także o trwających akcjach charytatywnych „Paczka dla Ukrainy” i o zbieraniu przez Caritas parafialny niezbędnych rzeczy z przeznaczeniem dla uchodźców.

 

9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”.

 

11. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim zaś Parafianom życzę zdrowego i błogosławionego tygodnia.

 

12. Biuro parafialne czynne jest po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

19:00

19:00

19:00

18:00

18:00

12:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

17:30

17:30

17:30

-

16:30

-

10:00 i 11:30

 

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...