loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. NIEDZIELA RADOŚCI - LAETARE 14.03.2021 R.

  1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

 

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które dla nas poprowadzi Ks. Kanonik Sławomir Zyga Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. Programy rekolekcji są wywieszone w gablotkach przy naszych kościołach i na stronie internetowej naszej Parafii (www.rurzyca.eparafia.pl). Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy na te ćwiczenia duchowe przygotowujące nas do Świąt Wielkanocy. Zaprośmy także innych członków rodziny, znajomych i sąsiadów byśmy wszyscy przygotowali się na jak najlepsze przeżycie wielkiego dzieła zbawienia człowieka.

 

  1. W piątek Kościół obchodzi uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za mężczyzn.

 

  1. W przyszłą niedzielę 21 marca na Mszy św. w Rurzycy o godz. 11:30 i w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00 zostaną poświęcone modlitewniki dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

  1. Z racji Wielkiego Postu Gorzkie Żale są odprawiane w każdą niedzielę w Kliniskach po Mszy św. o godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00. Droga Krzyżowa poprzedzona Mszą św. będzie odprawiana w każdy piątek w Rurzycy o godz. 16:30, natomiast w Kliniskach o godz. 18:00 (obowiązkowe uczestnictwo dzieci, a zwłaszcza tych, które przygotowują się do I Komunii św. i młodzieży, szczególnie tej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania).

 

  1. Wielki Post to dobry czas na naszą przemianę, stąd też Parafialny Zespół Caritas daje nam możliwość uczynienia czegoś dobrego dla biednych i potrzebujących. Możemy naszą jałmużnę złożyć do skarbonek Caritas, nabyć świece wielkanocne i baranki na stoły świąteczne.

 

  1. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składać można do skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz marcowy numer miesięcznika dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim zaś Parafianom życzę zdrowego, radosnego i błogosławionego tygodnia.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od poniedziałku do soboty po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

19:00

19:00

19:00

18:00

18:00

9:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

17:30

17:30

17:30

-

16:30

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...