loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29 STYCZNIA 2021 R.

  1. Dzisiejsza niedziela, jako ostatnia niedziela stycznia, już tradycyjnie obchodzona jest, jako Światowy Dzień Trędowatych. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze.

 

  1. We wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy świece zwane gromnicami. Dawniej wystawiano je zapalone w oknach podczas burz oraz wkładano w dłonie konającym. Zwyczaj ten nawiązuje do Chrystusa – Światłości świata. Święto to ma charakter Pański, ale w tradycji polskiej jednak otrzymało silny charakter Maryjny: Chrystus jest Światłością świata, oświecającą nasze ciemne drogi, na których przewodniczy nam Jezusowa Matka. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbka i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa, jako Dzieciątko.

 

  1. 2 lutego Kościół obchodzi Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlimy się w sposób szczególny za osoby, które poświęciły się Bogu przestrzegając rad ewangelicznych. Wszystkie zebrane ofiary w Dniu Życia Konsekrowanego są przeznaczone na zakony klauzurowe.

 

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. w Rurzycy o godz. 11:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00, dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone świece. Podczas tego obrzędu dzieci odnowią przyrzeczenia sakramentu chrztu św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci.

 

  1. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek zostanie odprawiona Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach o godz. 18:00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Wizyta duszpasterska u chorych w piątek od godz. 9:00. Wymiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę po pierwszej Mszy św.

 

  1. W środę o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy rozbieraniu szopki betlejemskiej, choinek i wszystkich ozdób świątecznych w kościele w Kliniskach Wielkich.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nowy lutowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim zaś Parafianom życzę zdrowego, radosnego i błogosławionego tygodnia.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Roman Niedzielski. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o najbliższych i wspierajmy się.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od środy do soboty po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

17:00

18:00

12:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

16:30

 

17:00

-

16:30

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...