loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 30.01.2022 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

30 stycznia 2022 r.

 

1. W tym tygodniu Kościół wspomina:

  • Poniedziałek               św. Jana Bosko, prezbitera,
  • Sobota                            św. Agnieszki, dz. i m.

 

2. W poniedziałek 31 stycznia na godz. 19.00 na plebanię, zapraszam mężczyzn, rycerzy Jana Pawła II, na comiesięczne nasze spotkanie.

 

3. W środę będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w Rurzycy o godz. 16.30 a w Kliniskach Wielkich o godz. 18.00. Podczas każdej Mszy św. zostaną poświęcone świece zwane gromnicami. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbka i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa, jako Dzieciątko. Proszę o zabranie ze sobą świec.

 

4. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek zostanie odprawiona Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach o godz. 18:00. Pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.

Wizyta duszpasterska u chorych w piątek od godz. 9:00.

Wymiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę po pierwszej Mszy św.

 

5. W Minionym tygodniu zakończona została wizyta duszpasterska – kolęda. Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować Wam kochani moi Parafianie za szczere i życzliwe przyjęcie mojej osoby w waszych Rodzinach. Wyrażam także olbrzymią wdzięczność za złożone ofiary: „Bóg zapłać”.

 

6. W środę po Mszy św. wieczornej w Kliniskach Wielkich, zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy rozbieraniu Stajenki betlejemskiej, choinek i wszystkich ozdób świątecznych w kościele.

W Rurzycy o rozebranie Stajenki betlejemskiej i wszystkich ozdób świątecznych proszę rodziny: Wrzosek, Jakubiszak, Głowackich, Bednarskich.

 

7. Za tydzień w niedzielę z racji wyjazdu z parafianami do Krynicy Zdrój na „Narty z Jezusem” będzie mnie zastępował ksiądz senior, Mieszkaniec Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Szczecinie, ks. January Żelawski.

 

8. W tym tygodniu w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. Wszystkich wyjeżdzających na zimowy wypoczynek ogarniajmy naszą modlitwą. Z tej okazji życzę także bezpiecznego odpoczynku, pozytywnych wrażeń i radości.  

 

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i nowy lutowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

11. Za modlitwy, ofiary i wszelką Waszą życzliwość składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby na drogach Waszego życia Wam błogosławił.

 

12. Biuro parafialne czynne po Mszach św. w Kliniskach Wielkich.

 

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

18:00

18:00

18:00

-

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

 

16:30

-

16:30

9:00

10:00 i 11:30

 

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...