loading...
Piątek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Brygidy | czytania na dziś >>

NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

24 maja 2020 r.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, uroczystość, którą w Kościele przeżywamy już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, tłumaczył Apostołom, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Dlatego w przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dzień Zielonych Świąt.

 

 1. W dniu dzisiejszym z inicjatywy papieża Benedykta XVI obchodzimy Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że dzień 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.

 

 1. W tym tygodniu Kościół wspomina:
  • Wtorek                       św. Filipa Nereusza kapłana.
  • Piątek                         św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy.
  • Sobota                       Rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie.

 

 1. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Ukochajmy wszystkie nasze kochane Mamy i bądźmy z nimi. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18:00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

 

 1. W czwartek, 28 maja, przypada 39 rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się za naszą Ojczyznę, jak to czynił Prymas Tysiąclecia, szczególnie aż do czasu beatyfikacji.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, oraz dla dzieci najnowszy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.

 

 1. Za wszelkie dobro, modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby Wam na drogach doczesnego życia błogosławił.

 

Biuro parafialne czynne jest od środy do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

18:00

18:00

-

18:00

-

12:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...