loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10.01.2021 R.

  1. Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgiczny obchód Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie jednak przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, kiedy to przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywanego również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jutro rozpoczyna się w liturgii tak zwany okres zwykły i trwa do wtorku przed Środą Popielcową.

 

  1. Dzisiaj w Kliniskach Wielkich na Mszy św. o godz. 16:00 będziemy gościć ojca Sebastiana, misjonarza (OMI), który podzieli się z nami świadectwem pracy dla misji. Przed wyjściem z kościoła będzie można kupić kalendarz misyjny na nowy rok i wesprzeć w ten sposób działania naszych misjonarzy.

 

  1. Ze względu na pandemię Covid-19, a z tym związaną dużą zachorowalność, a także umieralność, w tym roku tradycyjnej kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej kapłana w naszych rodzinach, nie będzie. Mając na względzie zdrowie i życie nas wszystkich nie będziemy się spotykali w waszych domach. Pandemia spowodowała, że wielu straciło pracę lub obniżono pensje, dlatego też proszę Was moi kochani Parafianie, abyście w żadnej formie nie składali ofiar tzw. kolędowych. Proszę, abyście tym razem zadbali tylko o swoje rodziny, a o resztę się nie martwcie. W niektórych parafiach będą się odbywały różne formy jakby kolędy, chociażby ulicami itp. Dla mnie tradycyjna kolęda to wizyta duszpasterza w Waszym domu, rozmowa osobista i modlitwa. Jeśli nie mogę tego zrobić to, jaka to jest wizyta duszpasterska?

 

  1. W tygodniu Msza św. nie będzie odprawiana, ponieważ ksiądz proboszcz zachorował.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki: dla dzieci styczniowy „Mały Gość Niedzielny” i „L’osservatore Romano”.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za wszystkie modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Życzę Wam wszystkim błogosławionego tygodnia.

 

Biuro parafialne w tym tygodniu jest nieczynne.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

-

-

-

-

-

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

-

-

-

-

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...