loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 9 STYCZNIA 2022 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

9 stycznia 2022 r.

 

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgiczny obchód Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie jednak przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, kiedy to przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywanego również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jutro rozpoczyna się w roku liturgicznym tak zwany okres zwykły i trwa do wtorku (1 marca) przed Środą Popielcową.

 

2. W poniedziałek 31 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe dzieci i młodzieży. Stąd też z naszej Parafii w dniach od 5 do 12 lutego ksiądz proboszcz, ministranci, dzieci i młodzież w liczbie 25 osób wyjeżdżają, do Krynicy Zdrój na „Narty z Jezusem”. Spotkanie organizacyjne z rodzicami odbędzie się pod koniec stycznia.

 

3. Pragnę poinformować, że podczas Mszy świętych w Objawienie Pańskie została zebrana na Krajowy Fundusz Misyjny kwota 600 zł. Powyższa suma zostanie jutro wpłacona do Kasy Kurii w Szczecinie.

 

4. Z powodu pandemii COVID-19 przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestniczących w liturgii.

 

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 

6. Ze względu na kolędę Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 9:00. Początek kolędy w dni powszednie od godziny 16:30, w sobotę od godz. 14:00 i w niedzielę od godz. 15:00. Przypominam, że kolęda z racji panującej pandemii i chcąc zostawić możliwość wyboru, jest tylko na pisemne zaproszenie. Kartki - zaproszenia zostały wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

7. Program wizyty duszpasterskiej został wywieszony na oddzielnej kartce. Początek kolędy w Kliniskach Wielkich w czwartek 13 stycznia.  

 

8. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość, zwłaszcza podczas spotkań w Waszych domach w ramach kolędy – składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby Wam na drogach Waszego życia błogosławił..

 

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

 

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

9:00

11:00

9:00

-

9:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

9:00

-

9:00

-

10:00 i 11:30

 

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...