loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24.04.2022 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. W tym tygodniu Kościół wysławia Boga przez świętych:

  • w poniedziałek           św. Marka Ewangelisty,
  • we wtorek                  św. Wojciecha bp. i m., głównego patrona Polski,
  • w piątek                     św. Katarzyny ze Sieny, dz. i dK.

 

2. Od 1993 roku na prośbę Episkopatu Polski Jan Paweł II zezwolił na to, aby drugą Niedzielę Wielkanocną nazywać Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Tak stało się zadość prośbom Jezusa, skierowanym w prywatnych objawieniach do siostry Faustyny. Kult Miłosierdzia Bożego jest znakiem czasu. Każdy z nas winien korzystać z łask, jakich Bóg chce nam udzielić w ogromie Miłosierdzia swego. To zaproszenie Jezusa do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy, na co dzień. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego Miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

 

3. Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas. Przy tej okazji składamy podziękowanie Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie wielu inicjatyw, zbiórek pieniężnych oraz pełną oddania służbę najuboższym. Zapraszamy nowe osoby do włączenia się do grupy Caritas.

Od dzisiaj w Polsce rozpoczyna się 78 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Dzień dobroci”, stąd też zbieramy ofiary do puszek, a zebrane środki przekazane zostaną na Centrum Pomocy dla Kobiet i Matek z Dziećmi w Szczecin - Płonia.

 

4. W poniedziałek, 25 kwietnia na godz. 17:30 zapraszam wszystkich, którzy chcieliby pomóc w osadzeniu krawężników. Chcemy dokończyć prace budowlano - ziemne i rozpocząć nasadzenia roślin. Do prac przy budowie ogrodzenie zobowiązali się także rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

 

5. Do rozebrania dekoracji Grobu Pańskiego w tym tygodniu zapraszam Rodzinę Kwiatkowskich.

 

6. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiane będą jak zawsze w tygodniu po wieczornej Mszy św. Natomiast w niedzielę w Kliniskach Wielkich po Mszy św. o godz. 8;00 a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.

 

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 

8. Za wszelkie dobro, życzliwość, modlitwy oraz ofiary składane czy to w kościele na tacę czy też na konto parafialne – składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby Wam na drogach doczesnego życia błogosławił.

 

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

10. Biuro parafialne czynne jest po Mszach św. w Kliniskach Wielkich.

 

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

-

9:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...