loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 26.12.2021 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ W OKTAWIE

BOŻEGO NARODZENIA

W ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

26 grudnia 2021 r.

 

 

  1. W piątek kończy się rok kalendarzowy 2021. W Rurzycy o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. z nabożeństwem dziękczynno - przebłagalnym. Dziękować będziemy Bogu za wszystkie dni kończącego się roku, ale też będziemy przepraszać Boga za nasze grzechy.

 

  1. W sobotę 1 stycznia 2022 r. w Nowy Rok obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu przeżywamy również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. będą odprawiane w Kliniskach Wielkich o godz. 10:00 i 13:00, a w Rurzycy o godz. 11:30.

 

  1. Serdecznie chcę podziękować wszystkim, którzy nabyli świece CARITAS, biorąc udział w „Wigilijnym Dziełu Pomocy Dzieciom”, także ufundowali „Paczuszkę dla maluszka” czy też złożyli ofiary na ozdoby świąteczne i wystrój stajenki betlejemskiej. Otrzymaliśmy podziękowania od ks. Tomasza Kancelarczyka odpowiedzialnego za „Fundację Małe Stópki”. Dyplom - Podziękowanie został już wywieszony w gablocie.

 

  1. Wyrażam także podziękowanie rodzinom za przygotowanie kościołów do Świąt Bożego Narodzenia w Kliniskach Wielkich i w Rurzycy. W ramach naszej wdzięczności w intencji tych osób i ich Rodzin, 1 stycznia zostaną odprawione Msze św.

 

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowsze, świąteczne wydania tygodnika „Niedziela”. Z racji, że jest to numer podwójny, zawiera wiele ciekawych dodatków, cena wynosi 10 zł.   

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

  1. Z powodu pandemii COVID-19 przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestniczących w liturgii.

 

  1. Pomimo trwającej pandemii w porozumieniu z Parafią w Załomiu, także i w naszej rodzinie parafialnej jest organizowany wyjazd dla dzieci i młodzieży na narty z Jezusem w Krynicy-Słotwiny. Wyjazd będzie miał miejsce podczas ferii zimowych. Dokładne informacje, termin, koszt, umieszczone są na plakacie w gablocie przykościelnej.

 

  1. W poniedziałek 3 stycznia rozpoczynamy w naszej Parafii wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Chcąc zostawić Parafianom możność niczym nieskrępowanego wyboru, jak informowałem już tydzień temu, kolęda będzie tylko na pisemne zaproszenie. Kartki - zaproszenia zostały wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

W tym roku kolędę rozpoczniemy w Rurzycy.

 

  1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Czesław Bednarski, Ireneusz Jankowski. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się modlitwą.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

10:30

-

-

-

10:00 i 13:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

-

-

18:00

11:30

10:00 i 11:30

 

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...