loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 27.12.2020 R.

  1. W czwartek kończy się rok kalendarzowy 2020. W Kliniskach Wielkich o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza św. z nabożeństwem dziękczynno - przebłagalnym. Dziękować będziemy Bogu za wszystkie dni kończącego się roku, ale też będziemy przepraszać Boga za nasze grzechy.

 

  1. W piątek 1 stycznia 2021 r. w Nowy Rok obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu przeżywamy również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. będą odprawiane w Kliniskach Wielkich o godz. 9:00 i 13:00, a w Rurzycy o godz. 11:30.

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Ponieważ w piątek jest Nowy Rok, dlatego przypominamy wszystkim tym, którzy obchodzą pierwsze piątki miesiąca o spowiedzi św. i komunii św. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Wizyta duszpasterska u chorych najprawdopodobniej w przyszły piątek 8 stycznia.

 

  1. Serdecznie chcę podziękować wszystkim, którzy nabyli świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz złożyli ofiary na ozdoby świąteczne i wystrój stajenki betlejemskiej.

 

  1. Wdzięczni też jesteśmy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel fundacji „Małe Stópki” i zrobili paczuszkę dla maluszka lub przekazali ofiarę na konto fundacji.

 

  1. Wyrażamy podziękowanie rodzinom za przygotowanie kościołów do Świąt Bożego Narodzenia w Kliniskach Wielkich i w Rurzycy.

 

  1. Cieszy nas wykonanie wielu prac remontowych w tym roku, jak na przykład ostatnio w Kliniskach Wielkich na plebanii wymiana rozdzielni elektrycznych i przeniesienie liczników (koszt: 5 900,00 zł), a także nowy Krzyż misyjny zastąpił stary już nadgnity. W Rurzycy zaś pojawiła się nowa większa gablota na ogłoszenia parafialne oraz różne informacje i plakaty.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim zaś Parafianom życzę zdrowego, radosnego i błogosławionego tygodnia.

 

Biuro parafialne czynne jest od poniedziałku do czwartku po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

17:00

17:00

-

17:00

9:00 i 13:00

 12:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

-

17:00

-

11:30

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...