loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17.04.2022 R.

1. „Zmartwychwstał Pan prawdziwie, Alleluja!”. Niech Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim błogosławi, a Jego odkupieńcza Męka i Śmierć da nam nadzieję nieśmiertelności. Życzę moim parafianom i gościom radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. Taca zbierana w tym dniu jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

3. We wtorek 19 kwietnia do Klinisk Wielkich, zapraszam na Mszę św., a potem na katechezę i spotkanie organizacyjne, rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej tutaj w Kliniskach. Natomiast w piątek 22 kwietnia na godzinę 18:00 na podobne spotkanie zapraszam rodziców, których dzieci przystąpią w Rurzycy do Pierwszej Komunii Świętej.

 

4. Zapraszam uczniów klas ósmych w czwartek, 21 kwietnia do Klinisk Wielkich na Msze świętą na godzinę 18.00, po której odbędzie się katecheza w ramach przygotowań do Sakramentu bierzmowania. Proszę zabrać ze sobą uzupełnione indeksy.

 

5. W przyszłą sobotę, 23 kwietnia o godz. 9.00 dzieci które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w Rurzycy mają swoją pierwszą próbę liturgiczną w kościele z Panią katechetką. 

 

6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, a także rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Tego dnia wypada również święto patronalne „Caritas”.

 

7. Tego dnia w niedzielę, na Mszach świętych w Rurzycy o godz. 11.30 i w Kliniskach Wielkich o godz. 13.00 kazanie będzie dostosowane do dzieci. Podczas Eucharystii dla dzieci pierwszokomunijnych w ramach rocznego przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej zostaną poświęcone i wręczone krzyżyki. Obecność obowiązkowa.

 

8. Z uwagi, że ten piątek przypada w oktawie Wielkanocy stąd nie obowiązuje nas post.

 

9. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie drodzy Parafianie złożyliście na kwiaty do Bożego Grobu. Caritas Parafii wyraża Wam wdzięczność za to, że nabywając świece, baranki wielkanocne, przygotowując paczki charytatywne wspomagacie dzieła miłosierdzia.

 

10. Jestem bardzo wdzięczny tym osobom, które pomogły zbudować ciemnicę i Grób Pański, a także posprzątać kościół. Ich wielodniowe przygotowania sprawiły, iż mogliśmy w takim wspaniałym i dostojnym wystroju kościoła przeżywać Święte Triduum Paschalne. Bardzo dziękujemy naszemu organiście Bartoszowi, liturgicznej służbie ołtarza, naszym ministrantom i lektorom, za wspaniałe przygotowanie i służbę w czasie całego Wielkiego Tygodnia – Triduum i Świąt Wielkanocnych. Szczególne moje podziękowania składam na ręce Pana Komendanta OSP Rurzyca, dziękując za druhów i druhny którzy czuwali dzisiejszej nocy przy Grobie Pańskim.

 

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki: dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

12. Za wszelkie dobro, modlitwy, ofiary i Waszą życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby Wam na drogach doczesnego życia błogosławił.

 

13. Biuro parafialne czynne jest po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

8:00 i 13:00

18:00

-

18:00

-

9:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

10:00 i 11:30

-

18:00

-

18:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...