loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 4.04.2021 R.

  1. „Zmartwychwstał Pan prawdziwie, Alleluja!”. Niech Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim błogosławi, a Jego odkupieńcza Męka i Śmierć da nam nadzieję nieśmiertelności. Życzę moim parafianom i gościom radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

  1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. Taca zbierana w tym dniu jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

  1. Z uwagi na to, że te dni w oktawie Wielkanocy są jak jeden świąteczny dzień, stąd piątek nie przyjmuje postu.

 

  1. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, a także rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Tego dnia wypada również święto patronalne „Caritas”.

 

  1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie drodzy Parafianie złożyliście na kwiaty do Bożego Grobu. Caritas Parafii wyraża Wam wdzięczność za to, że nabywając świece wielkanocne wspomagacie dzieła miłosierdzia.

 

  1. Jesteśmy bardzo wdzięczni tym osobom, które pomogły zbudować ciemnice i grób pański, a także wysprzątać i wymyć kościół. Ich wielodniowe przygotowania sprawiły, iż mogliśmy w takim wspaniałym, a zarazem skromnym wystroju kościoła przeżywać Święte Triduum Paschalne.

 

  1. Bardzo dziękujemy naszemu organiście Bartoszowi, liturgicznej służbie ołtarza, naszym ministrantom i lektorom, za wspaniałe przygotowanie i służbę w czasie całego Wielkiego Tygodnia – Triduum i Świąt Wielkanocnych.

 

  1. Na placu kościelnym w Kliniskach Wielkich od kilku miesięcy stoi nowy krzyż, gdyż poprzedni był spróchniały. Na krzyżu jest nowa figura Jezusa ukrzyżowanego, a także kapliczka Matki Bożej. Chcemy bardzo podziękować rodzinie, która zaangażowała się w wykonanie nowego krzyża, a także tym rodzinom, które postarały się o nową pasyjkę i kapliczkę Matki Bożej.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki: dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz „L’osservatore Romano”.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim zaś Parafianom życzę zdrowego, radosnego i błogosławionego tygodnia.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od środy do soboty po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

8:00,13:00,16:00

18:00

-

18:00

-

12:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

10:00 i 11:30

-

18:00

-

18:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...