loading...
Piątek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Brygidy | czytania na dziś >>

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 CZERWCA 2020 R.

  1. W dzisiejszą niedzielę w szczególny sposób oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Wielbimy Boga w Trójcy Jedynego za to, że przez sakrament chrztu św. objawił nam swoje życie.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę po raz trzynasty obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy i zawierzamy Bożej Opatrzności obecny czas Kościoła i świata”. Za otrzymaną wolność i niepodległość nasz Naród zobowiązał się Bogu Najwyższemu wybudować świątynię Opatrzności Bożej. Nie udało się tego uczynić w okresie międzywojennym a także po wojnie w poprzednim systemie politycznym. Teraz w niepodległej Polsce w Warszawie nasz wolny Naród wznosi tę świątynię, jako wotum wdzięczności.

 

  1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.  W naszej parafii w następującym porządku będziemy przeżywali ten uroczysty dzień.

Kliniska Wielkie - Msze św. będą odprawiane: pierwsza o godz. 8:00, a następna o godz. 12:00, po której to Mszy św. wyruszymy z Procesją Eucharystyczną ulicami naszej miejscowości nawiedzając ołtarze według istniejącej tradycji, uwielbiając w ten sposób Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Rurzyca – Msza św. o godz. 9:00, po której wyruszy już tradycyjnie Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy zakończona uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

           

  1. Boże Ciało niech będzie wielką manifestacją wiary i naszego przywiązania do Chrystusa Eucharystycznego. Zadbajmy o nasze pełne uczestnictwo we Mszy św. przyjmując w Komunii św. Jezusa Eucharystycznego. Prosimy też o udekorowanie naszych okien i domostw. Ołtarze przygotowują już tradycyjnie wszystkie rodziny Klinisk Wielkich. Przy organizowaniu brzózek, kwiatów i całych dekoracji przy ołtarzach niechaj pomogą wszyscy ludzie prawdziwie wierzący.

 

  1. W oktawie Bożego Ciała w dni powszednie nabożeństwo czerwcowe będzie zawsze po Mszy św. zakończone procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła. W niedzielę procesja z Najświętszym Sakramentem odbędzie się w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00, a w Kliniskach po Mszy św. o godz. 13:00. Zapraszamy dziewczynki, nie tylko klas trzecich, do sypania kwiatów. Rodziców i panią katechetkę prosimy, aby przygotowali dzieci do sypania kwiatów.

 

  1. W poniedziałek Kościół wspomina św. Jadwigę królową, a w sobotę św. Antoniego z Padwy.

 

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w tygodniu zawsze po Mszy św. Natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 8:00 w Kliniskach Wielkich i po Mszy św. o godz. 10:00 w Rurzycy.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci najnowszy czerwcowy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Za wszelkie dobro, modlitwy, ofiary i waszą życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Natomiast gdybym Wam w czymkolwiek sprawił przykrość to z całego serca przepraszam.

 

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

9:00

-

8:00 i 12:00

-

13:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

18:00

-

18:00

9:00

18:00

12:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...