loading...
Piątek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Brygidy | czytania na dziś >>

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31 MAJA 2020 R.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dzień Zielonych Świąt. Ten dzień kończy liturgiczny okres Wielkanocny. Rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku liturgicznego. W przyszłą zaś niedzielę jest Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

 1. W poniedziałek obchodzimy w Kościele Powszechnym święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. NMP Matka Kościoła jest Główną Patronką naszej Archidiecezji stąd Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska obchodzi uroczystość.

 

 1. Jutro 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Niech wszystkie dzieci Jezus Chrystus błogosławi.

 

 1. W czwartek jest obchodzone święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do tego, by głębiej przeżywać Mszę św.

 

 1. W piątek Kościół wspomina św. Bonifacego biskupa i męczennika.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek zostanie odprawiona Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Wizyta duszpasterska u chorych w piątek od godz. 9:00. Wymiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę po pierwszych Mszach św.

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwach w nabożeństwach czerwcowych, odprawianych w tygodniu zawsze po Mszy św. Natomiast w niedzielę po Mszach św. w Kliniskach Wielkich o godz. 8:00 i w Rurzycy o godz. 10:00.

 

 1. Zbiórki ministrantów w sobotę w Rurzycy o godz. 11:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci najnowszy czerwcowy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

 1. Za wszelkie dobro, modlitwy, ofiary i Waszą życzliwość składam serdeczne „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby Wam błogosławił na drogach życia doczesnego.

 

Biuro parafialne czynne jest od środy do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

9:00

18:00

-

8:00 i 13:00

RURZYCA

18:00

-

18:00

-

16:30

12:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...