loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 22.11.2020 R.

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

  1. Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym mamy wpisaną św. Cecylię, dziewicę i męczennicę - patronkę muzyki kościelnej.

 

  1. W niedzielę 6 grudnia na Mszy św. w Rurzycy o godz. 11:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00 zostaną poświęcone medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz złożone deklaracje przystąpienia do tego sakramentu dzieci, które jeszcze ich nie złożyły.

 

  1. W niedzielę 13 grudnia na Mszy św. w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania złoży deklaracje przystąpienia do tego sakramentu.

 

  1. 24 listopada 2002 roku w katedrze w Sandomierzu nasz Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga otrzymał święcenia biskupie, stąd z okazji 18 rocznicy tych święceń modlimy się i składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, łaski zdrowia oraz gorliwej i wiernej służby Chrystusowi i Jego Kościołowi.

 

  1. Przyszłą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Na Mszach św. zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można nabywać u organisty Bartka. Będą też jak w ubiegłym roku kalendarze adwentowe Caritas.

 

  1. W tym ostatnim tygodniu listopada serdecznie zapraszamy na modlitwę za zmarłych „Wypominki” po każdej Mszy św.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki: dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „L’osservatore Romano”.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za wszystkie modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Życzę Wam wszystkim błogosławionego tygodnia.

 

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

10:00

18:00

-

18:00

-

-

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

12:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...