loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15.05.2022 R.

1. W tym tygodniu Kościół uwielbia Pana Boga przez świętych:

  • Poniedziałek - święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Dzień imienin naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.

 

2. Spotkanie liturgiczne z kandydatami do bierzmowania odbędzie się w środę 18 maja w Kliniskach Wielkich o godz. 19:00.

 

3. Za tydzień w niedzielę, 22 maja o godz. 13.00 w kościele w Kliniskach Wielkich dzieci z całej naszej Parafii będą obchodziły Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

W związku z tym próba dzieci przed uroczystością rocznicową w czwartek, 19 maja o godz. 19:00 w kościele w Kliniskach Wielkich.

Spowiedź rodziców i dzieci rocznicowych w piątek, 20 maja o godz. 19:00. Będzie spowiadać dwóch kapłanów.

Przygotowanie przez rodziców świątyni w Kliniskach Wielkich do uroczystości rocznicowej w sobotę 21 maja od godziny 12:00, a nie jak było wcześniej ustalone od godz. 10:00. Za zmianę przepraszam.

 

4. W najbliższą sobotę, po wcześniejszych ustaleniach z zainteresowanymi, zapraszam rodziców i dzieci które w tym roku przyjęły po raz pierwszy w komunii świętej Ciało Pana Jezusa, do Rurzycy do Domu Strażaka na godz. 16:00, na wspólnotowe spotkanie po komunijne przy ognisku, grillu.   

 

5. Praca związane z ogrodzeniem kościoła parafialnego w Rurzycy powoli dobiegają końca. Jeśli ktoś z parafian chciałby wesprzeć materialnie aby pomóc w jego spłacie, w przedsionku kościoła znajdują się specjalne przygotowane koperty. Przy tej okazji ponownie chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w jego powstanie, za dokonanie wszelkiego rodzaju prac ziemnych, za nasadzenie roślin, prace porządkowe. Niech Pan Bóg błogosławi - Bóg zapłać.

 

6. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnym za posprzątanie terenu wokół kościoła jak i samej świątyni w Kliniskach Wielkich oraz jej przygotowanie do dzisiejszych uroczystości komunijnych. Dziękuję także rodzicom za montaż ławek, które znajdują się na zewnątrz, za odnowienie starych donic i złożenie nowych, za nasadzenie kwiatów i stworzenie nowej kwiatowej rabatki wokół krzyża. Niech Pan Bóg zawsze Wam błogosławi.  

 

7. Nabożeństwa majowe poświęcone Matce Bożej odprawiane będą w tygodniu po wieczornej Mszy św. Natomiast w niedzielę w Kliniskach Wielkich po Mszy św. o godz. 8:00 a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.

 

8. Z racji „Białego tygodnia” dzieci komunijnych, Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane tylko w Kliniskach Wielkich od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 a w sobotę o godz. 11:00.

 

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny.

 

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

11. Za modlitwy, ofiary i wszelką Waszą życzliwość składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby na drogach Waszego życia Wam błogosławił.

 

12. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne po Mszach świętych wieczornych w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

18:00

18:00

18:00

18:00

18:00

11:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

-

-

-

9:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...