loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.03.2021 R.

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej jest dniem upamiętniającym uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, a według tradycji na pamiątkę tamtych wydarzeń przynosimy do poświęcenia palmy.

 

 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

 

 1. W środę przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Ten Dzień obchodzony jest w rocznicę tragicznej śmierci rodziny Ulmów, zamordowanych wraz z ukrywanymi przez siebie Żydami za okazaną im pomoc.

 

 1. W czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzoną, jako Dzień Świętości Życia. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Zachęcamy wiernych do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którą uroczyście w tym dniu podejmą chętne osoby w czasie Mszy św.

 

 1. W piątek obchodzony jest Dzień Modlitw za Więźniów.

 

 1. Zbiórki ministrantów w sobotę w Kliniskach Wielkich o godz. 13:15, a w Rurzycy o godz. 12:30.

 

 1. Z racji Wielkiego Postu Gorzkie Żale są odprawiane w każdą niedzielę w Kliniskach Wielkich po Mszy św. o godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00. Droga Krzyżowa poprzedzona Mszą św. jest odprawiana w każdy piątek w Rurzycy o godz. 16:30, natomiast w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00 (obowiązkowe uczestnictwo dzieci i młodzieży).

 

 1. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym.

 

 1. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Czytajmy prasę katolicką. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz marcowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Serdeczne podziękowania składam wszystkim wspomagającym naszą Parafię. W tym wyjątkowym czasie pandemii, wspomagacie naszą Parafię poprzez wpłaty na jej konto i dary indywidualne. Dziękuję również za gesty życzliwości, niech Bóg wspomaga Was wszystkich i błogosławi.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Jan Bobryk. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od poniedziałku do soboty po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

18:00

14:00

8:00,13:00 i 16:00

RURZYCA

18:00

-

18:00

16:30

16:30

12:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...