loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

V NIEDZIELA ZWYKŁA 6.02.2022 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

6 lutego 2022 r.

 

1. W tym tygodniu Kościół wspomina:

a. Czwartek          św. Scholastyki, dz,

b. Piątek          wspomnienie NMP z Lourdes. Dokładnie tego dnia 11 lutego 1858 roku, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji i z tej racji obchodzony jest XXX Światowy Dzień Chorego.

 

2. Trwają ferie zimowe dzieci i młodzieży, stąd z naszej parafii ksiądz proboszcz, ministranci, dzieci, młodzież, rodziny w liczbie 25 osób wyjechali wraz z sąsiednią parafią w sobotę 5 lutego do Krynicy Zdrój na wypoczynek „Narty z Jezusem”. Dlatego w tym tygodniu jest tylko Msza św. w poniedziałek w Rurzycy, a biuro parafialne będzie nie czynne. Pamiętajmy zatem w modlitwach o wyjeżdzających, życząc wszystkim radości, dobrego odpoczynku i zdrowia. 

 

3. Dziękuję rodzinom, które pomogły przy rozbieraniu szopki betlejemskiej, choinek i wszystkich ozdób świątecznych oraz posprzątanie naszych kościołów.

 

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, nowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „L’osservatore Romano”.

 

5. Z powodu pandemii COVID-19 przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestniczących w liturgii.

 

6. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim zaś Parafianom życzę zdrowego, radosnego i błogosławionego tygodnia.

 

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...