loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

V NIEDZIELA ZWYKŁA 7.02.2021 R.

  1. Dzisiaj na Mszy św. w Rurzycy o godz. 11:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00, dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone świece. Podczas tego obrzędu dzieci odnowią przyrzeczenia sakramentu chrztu św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci.

 

  1. W czwartek 11 lutego Kościół wspomina NMP z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji i z tej racji obchodzony jest XXIX Światowy Dzień Chorego. Mamy, więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. Msza Święta z nabożeństwem dla chorych o godz. 17:00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom, chcącym być z nami w kościele w dotarciu do naszej świątyni.

 

  1. W przyszłą niedzielę 14 lutego Kościół wspomina świętych Cyryla Mnicha (826-869) i Metodego Biskupa (815-885). W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy. W tym dniu jest obchodzony dzień modlitw za narody słowiańskie.

 

  1. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić, jako patrona zakochanych. Pamiętajmy o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

 

  1. Dziękujemy rodzinom, które pomogły przy rozbieraniu szopki betlejemskiej, choinek i wszystkich ozdób świątecznych oraz posprzątanie naszych kościołów.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, nowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „L’osservatore Romano”.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim zaś Parafianom życzę zdrowego, radosnego i błogosławionego tygodnia.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od środy do soboty po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

17:00

-

17:00

-

12:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

-

9:00

-

17:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...