loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.05.2022 R.

1. W tym tygodniu Kościół uwielbia Pana Boga przez świętych:

  • Wtorek - wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,
  • Czwartek - wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana,
  • Sobota - wspomnienie błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Tego dnia Sanktuarium bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kobylance zaprasza na pierwszą Uroczystość Odpustową ku czci Prymasa Tysiąclecia. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Ks. Biskup Henryk Wejman. Liturgię poprzedzi wykład historyczny o godz. 10.00 oraz koncert muzyczny.

 

2. Spotkanie liturgiczne z kandydatami do bierzmowania odbędzie się w środę 25 maja w Kliniskach Wielkich o godz. 19:00.

 

3. W czwartek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Ukochajmy wszystkie nasze kochane Mamy i bądźmy z nimi. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18:00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy w czasie nabożeństwa majowego dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

 

4. Liturgią czwartkową rozpoczniemy również w naszej parafii Nowennę do Ducha Świętego, która będzie nas przygotowywać do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

5. W Niedzielę 29 maja tj. w VII Niedzielę Wielkanocną będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

6. Dziękuję rodzicom dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę komunii za posprzątanie i przygotowanie świątyni w Kliniskach Wielkich do dzisiejszej uroczystości Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Niech Pan Bóg zawsze Wam błogosławi. 

 

7. Nabożeństwa majowe poświęcone Matce Bożej odprawiane będą w tygodniu po wieczornej Mszy św. Natomiast w niedzielę w Kliniskach Wielkich po Mszy św. o godz. 8:00 a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.

 

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.

 

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

10. Za modlitwy, ofiary i wszelką Waszą życzliwość składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby na drogach Waszego życia Wam błogosławił.

 

11. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne po Mszach świętych wieczornych w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

-

-

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

-

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...