loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 14.02.2021 R.

  1. Dziś za wstawiennictwem świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy, powierzajmy Panu Bogu nasz kontynent. Dzisiaj przypadają również popularne walentynki. Módlmy się za zakochanych o Boże prowadzenie.

 

  1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości. Zostaje wyłożona księga trzeźwości przed obliczem Najświętszej Maryi Panny, dlatego zachęcamy do podjęcia abstynencji.

 

  1. W najbliższą środę, którą nazywamy Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Wielkim Poście podejmijmy różnego rodzaju umartwienia czy rezygnację chociażby z używek. Prosimy też o przyniesienie do kościoła starych palm, z których po spaleniu otrzymamy popiół. Porządek Mszy świętych w tym dniu: w Rurzycy o 16:30, a w Kliniskach o 18:00.

 

  1. Z racji Wielkiego Postu, Gorzkie Żale odprawiane są w każdą niedzielę w Kliniskach Wielkich po Mszy św. o godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00. Droga Krzyżowa poprzedzona Mszą św. jest odprawiana w każdy piątek w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00 (obowiązkowe uczestnictwo dzieci, a zwłaszcza tych, które przygotowują się do I Komunii św. i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania).

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz dla dzieci miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim zaś Parafianom życzę zdrowego, radosnego i błogosławionego tygodnia.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od środy do soboty po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

17:00

18:00

17:00

18:00

12:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

-

16:30

-

16:30

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...