loading...
Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego | czytania na dziś >>

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 20.02.2022 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

20 lutego 2022 r.

 

  1. We wtorek 22 lutego obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła, a z kolei
    w piątek przypada 834 rocznica, gdy Papież Klemens III bullą z dnia 25 lutego 1188 r. zmienił nazwę diecezji pomorskiej na kamieńską i zdecydował o przeniesieniu stolicy biskupstwa z Wolina do Kamienia.

 

  1. Za tydzień w Niedzielę, 27 lutego na Mszach świętych w Rurzycy o godz. 11.30 i w Kliniskach o godz. 13.00 kazanie będzie dostosowane do dzieci. W związku z tym zapraszam w sposób szczególny najmłodszych naszych parafian wraz z rodzicami. Podczas tych Eucharystii dla dzieci pierwszokomunijnych w ramach rocznego przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej zostaną poświęcone świece z chrztu (przynosimy własne). Podczas tego obrzędu dzieci odnowią przyrzeczenia sakramentu chrztu św. Obecność obowiązkowa.

 

  1. Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie zaprasza na Uroczystości Odpustowe, którym w sobotę, 26 lutego br., przy udziale Ks. Biskupa Henryka Wejmana, będzie przewodniczył o. Samuel Paweł Pacholski przeor Jasnej Góry. Uroczystości będą przebiegać według następującego programu: godz. 16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa; godz. 17.00 – Uroczysta Msza Święta, po Eucharystii nastąpi błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców z dziećmi, do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Świętych Dzieci Fatimskich.

 

  1. Po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30 wychodząc z kościoła od Pracownika Urzędu Gminy w Goleniowie będzie można odebrać wymiar podatkowy - podatek od nieruchomości na rok 2022.

 

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz dla dzieci miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

  1.  Za modlitwy, ofiary i wszelką Waszą życzliwość składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby na drogach Waszego życia Wam błogosławił.

 

  1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne z powodu wyjazdu ks. proboszcza. Ks. Adama będzie zastępował ks. proboszcz z Załomia. W nagłych wypadkach proszę kontaktować się telefonicznie.

 

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

-

-

-

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

 

-

-

-

 

10:00 i 11:30

 

               
               
             

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...