loading...
Wtorek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Stefana Węgierskiego | czytania na dziś >>

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 13.06.2021 R.

  1. Jutro Kościół wspomina bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, gorliwego duszpasterza i przewodnika seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau. Jest on patronem naszej świątyni w Kliniskach Wielkich, stąd chcemy w tym dniu świętować i sprawować Mszę św. odpustową.

 

  1. W czwartek zaś wspominamy św. Brata Alberta Chmielowskiego zakonnika.

 

  1. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że Uroczystość Bożego Ciała miała tak wspaniały przebieg. Dziękujemy Policji i naszej OSP Rurzyca za zabezpieczenie obu procesji, a strażakom i leśnikom za asystę kapłanowi z Najświętszym Sakramentem. Wyrażamy wdzięczność wszystkim tym, którzy przygotowali ołtarze oraz dziewczynkom sypiącym kwiaty z rodzicami. Jak zawsze jesteśmy wdzięczni naszemu organiście Bartoszowi i wszystkim ministrantom.

 

  1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą zawsze odprawiane po Mszy św. Natomiast w niedziele w Kliniskach Wielkich po Mszy św. o godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00.

 

  1. Zbiórka ministrantów w Rurzycy w sobotę o godz. 13:00.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Msza św. sprawowana w niedzielę w Kliniskach Wielkich o godz. 16:00 z powodu obostrzeń (pandemia Covid-19), będzie odprawiona po raz ostatni w dzisiejszą niedzielę.

Odwołanie Mszy św. popołudniowych wiąże się z poluzowaniem obostrzeń.

 

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach,

w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od wtorku do piątku po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

18:00

18:00

-

18:00

-

12:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

13:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...