loading...
Wtorek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Stefana Węgierskiego | czytania na dziś >>

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20.06.2021 R.

  1. W dniu dzisiejszym zbierana jest ofiara do puszek Caritas na akcję „Lato 2021”. Caritas naszej Archidiecezji, jak co roku organizuje kolonie dla dzieci z rodzin ubogich, wielodzietnych oraz zagrożonych patologią (w tym roku wyjedzie około 350 dzieci).

 

  1. W środę obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych Tatusiach składając im życzenia i modląc się w ich intencji. Dla naszych Ojców, którzy odeszli już do wieczności, znajdźmy chwilę czasu, jeśli jest to możliwe, aby być nad grobem z naszą modlitwą i zniczem.

 

  1. W czwartek Kościół Powszechny obchodzi Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

  1. W piątek o godz. 8:00 w kościele w Kliniskach Wielkich odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2020/21. Zapraszamy wszystkich uczniów na wspólne dziękczynienie Bogu za ten rok nauki, a także nauczycieli i rodziców. Życzymy wszystkim, a szczególnie dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom, udanych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.

 

  1. W sobotę obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii.

 

  1. W sobotę 26 czerwca o godz. 10:00 w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie podczas uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 49. rocznicy powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, zostaną udzielone święcenia kapłańskie pięciu diakonom.

 

  1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych zawsze po Mszy świętej, podczas których oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

  1. Czytajmy prasę katolicką. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz nowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Natomiast gdybym w jakiś sposób sprawił Wam przykrość to najmocniej przepraszam.

 

Przypominamy o odwołaniu Mszy św. sprawowanej w niedzielę w Kliniskach Wielkich o godz. 16:00 z powodu obostrzeń (pandemia Covid-19).

 

Konferencja Episkopatu Polski znosi dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane, która obowiązywała w związku z pandemią Covid-19.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od czwartku do soboty po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

18:00

9:00

-

18:00

8:00

14:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

12:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...