loading...
Wtorek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Stefana Węgierskiego | czytania na dziś >>

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 8.08.2021 R.

  1. Kościół powszechny wspomina: w poniedziałek św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy
    i męczennicy, współpatronki Europy; we wtorek św. Wawrzyńca męczennika; w środę św. Klarę dziewicę. Natomiast w sobotę Kościół w Polsce wspomina św. Maksymiliana Marię Kolbe, kapłana i męczennika niemieckiego faszystowskiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciela Niepokalanowa w Polsce i Japonii.

 

  1. W przyszłą Niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Już od V wieku obchodzono w Kościele to święto. Prawdę wiary o tym, iż Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana, jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Według naszej tradycji na każdej Mszy św. poświęcamy zboża, zioła i owoce.

 

  1. Także w przyszłą Niedzielę obchodzimy dzień pamięci „Cudu nad Wisłą” z 1920 roku, zwycięską bitwę warszawską stoczoną w czasie wojny polsko - bolszewickiej, dzień, który to stał się dniem Święta Wojska Polskiego. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

 

  1. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 29 sierpnia na placu kościelnym parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu, a nasza parafia będzie reprezentowana przez delegację z wieńcem dożynkowym. Dlatego musimy wspólnie przygotować wieniec, aby w tym dniu szczególnie wraz z całą Archidiecezją dziękować Bogu za tegoroczne plony.

 

  1. Modlimy się za wypoczywających na wakacjach i urlopach oraz polecamy Panu Bogu tegoroczne zbiory.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

  1. Za wszelkie dobro, modlitwy, ofiary i waszą życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Natomiast gdybym, jako kapłan Wam w czymkolwiek sprawił przykrość to z całego serca przepraszam.

 

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Krystyna Sobczak, śp. Leszek Fidler, śp. Weronika Trelińska. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się modlitwą.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od wtorku do piątku po Mszy św.

 

      MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

11:00

18:00

-

9:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

 

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...