loading...
Wtorek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Stefana Węgierskiego | czytania na dziś >>

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.07.2021 R.

 1. W najbliższych dniach Kościół wspomina:
  • Wtorek                                               bł. Czesława kapłana.
  • Czwartek                                           św. Marii Magdaleny, święto.
  • Piątek                                                św. Brygidy zakonnicy, święto.
  • Sobota                                               św. Kingi dziewicy.
  • Niedziela                                           św. Jakuba Apostoła, święto.

 

 1. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym jest wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po każdej Mszy św.

 

 1. Uprzejmie informujemy, że w tym roku po raz 37. wyruszy z naszej Archidiecezji Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Stepnicy, Szczecina, Stargardu, Choszczna i Bierzwnika. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej: www.szczecinska.pl oraz na portalu facebook.com/szczecinskapielgrzymka. Zapraszamy wszystkich do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę.

 

 1. Trwają nasze wakacje i urlopy. Wszystkim naszym Parafianom, którzy będą korzystać z wolnego czasu życzymy zdrowego i miłego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do domu i do naszej wspólnoty parafialnej.

 

 1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są nowe egzemplarze tygodników katolickich „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. W sobotę w Rurzycy o godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za prawie 14. letnią posługę proboszcza ks. Jana w naszej Parafii. Parafianie z Rurzycy zapraszają po Mszy św. na festyn, który odbędzie się na placu OSP Rurzyca.

 

 1. Natomiast Parafianie z Klinisk Wielkich zapraszają w niedzielę na Mszę św. o godz. 13:00, podczas której podziękują ks. proboszczowi Janowi za posługę w naszej wspólnocie parafialnej. W czasie Mszy św. odbędzie się krótki koncert muzyczny, a następnie na placu kościelnym wspólnie z naszym proboszczem ks. Janem będziemy biesiadować.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Tadeusz Deckert.

Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od środy do piątku po Mszy św.

 

     MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

-

-

18:00

-

-

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

16:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...